Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Pixar’ın Animasyon Yazılımı RenderMan Ücretsiz Olacak

Pixar’ın Animasyon Yazılımı RenderMan Ücretsiz OlacakPixar Animasyon Stüdyoları tarafından hazırlanan filmleri sinemalarda, televizyonda beğenerek izledik. Bunları seyrederken arada eminim bazılarınızın “keşke bunları ben de yapabilseydim”dediği olmuştur. Pixar da sizi duymuş olacak ki, filmlerinde kullandığı animasyon yazılımı RenderMan’in 10-14 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek SIGGRAPH 2014 etkinliği sırasında tanıtacağı yeni sürümünü ticari olmayan kullanımlar için ücretsiz olarak kullanıma sunacağını duyurdu. Ticari kullanım için bireysel lisans bedeli de 495 dolara indirildi.
RenderMan

Ticari olmayan kullanım ifadesi öğrencileri, deneme ve öğrenme amaçlı kişisel kullanımı, deneyleri ve araştırmaları ve RenderMan için eklenti geliştirmeye odaklı çabaları kapsıyor. Ücretsiz sürümle yapılan çalışmaları yayınlamak serbest ancak satıp para kazanmak lisans koşullarının ihlali anlamına geliyor. Detaylı bilgi için renderman.pixar. com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun:  Yaşama Elverişli Bölge Nedir?
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Çok Geç Olmadan Mars’ta Yaşamı Bulmalıyız

YAKIN ZAMANDA ASTROBIO-LOGY DERGİSİNDE HERKESİN DÜŞÜNDÜĞÜ AMA KONUŞMAKTAN ÇEKİNDİĞİ ALBERTO FAIREN VE ARKADAŞLARININ KALEME ALDIĞI …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir