Bayilik Veren Firmalar

Pideci Anadoluda Bayilikler Veriyor

Pideci Anadolu’da büyüyecek

Bugün altı şube ile faaliyet gösteren Pideci, Anadolu açılanı yaparak üç yıl içinde 50 şubeye ulaşmayı hedefliyor. İyi bir lokasyonda faaliyet gösteren bir restoranın aylık 60 bin ile 80 bin TL arasında ciro elde edebileceği hesaplanıyor.


Kadın girişimci Gülben Şinik, Pideci’nin ilk şubesini 1998 yılında Zekeriyaköy’de açtı. Bugün ikisi kendi işletmesi dördü franchise olmak üzere toplam altı şube ile hizmet veriyor. PDC Pideci markasının sahibi Gülben Şinik, “Zekeriyaköy’e taşındığımız dönemde bölgenin yemek ihtiyacını karşılayabilmek için tamamen hizmet anlayışıyla yola çıktık. Çünkü orada çok fazla çalışan var ve akşam eve geldiklerinde hazır yemek temin edebilecekleri veya alışveriş yapacakları bir yer yoktu. Amacımız o bölgedeki çalışan kadınların hayatlarını kolaylaştırmak adına bir çözüm sunabilmekti” diyor.

PDC PİDECİ

Şu anda 30’un üzerinde pide çeşidi sunan Pideci’de ayrıca lahmacun, güveç ve salata da bulunuyor. Doğru yatırım ve yatırımcılarla büyümeyi hedeflediklerini belirten Şinik, yurtdışında ve yurtiçinde franchise ve ortaklık için görüşmeler yaptıklarını söylüyor. Türkiye’nin pek çok büyük kentinden ve yurtdışından da özellikle İngiltere ve Amerika’daki Türk girişimcilerden franchise teklifleri aldıklarını ifade eden Şinik, yerli ve yabancı ortaklıklarla daha hızlı büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

HEDEF 50 ŞUBE

Önümüzdeki günlerde İstanbul ve Muğla’nın ardından Bursa’da da yeni bir şube ile faaliyete geçmeyi planlayan şirket, bunun yanı sıra Ankara’da şube açmak için de görüşmelerini sürdürüyor. Şinik, 2015 sonuna kadar şube sayısını 15’e, üç yıl içinde de 50’ye çıkarmayı planladıklarını vurguluyor.

Pideci markası için franchise giriş bedeli olarak 15 bin dolar alınıyor. Bir şube için yapılacak toplam yatırım maliyeti ise metrekare başına bin 250 dolar civarı. Öncelikle İzmir, Ankara, Adapazan ve Sakarya’dan gelen talepler değerlendiriliyor. Şinik, yakında söz konusu illerde de hizmet vermeye başlayacaklarını belirtiyor. Cadde ve paket servisine uygun, ka-librasyonu yüksek yerler ve AVM’ler Pideci için uygun mekanlar olarak ifade ediliyor.

GİRİŞİMCİ RUH ARANIYOR

Royalty bedeli olarak aylık 700 ile 900 dolar arasında bir ödeme alınıyor. Kâr marjı ise yüzde 20-30 arasında değişiyor. Bir işletmenin aylık 60 bin ile 80 bin TL arasında ciro yapabileceği vurgulanıyor.

Gülben Şinik, bayilerde aradıkları özellikleri ise şöyle anlatıyor: “Girişimci mhu, işletme becerisi, iş ciddiyeti ve işi sahiplenme arzusu içinde olanlara kapımız açık. Bayilerimizin profili genelde kendi işini kurmak isteyen yöneticiler, genç emeklilerden oluşuyor.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Cadde ve paket servisine uygun, kalibrasyonu yüksek yerler ve AVM’ler Pideci için uygun mekanlar olarak ifade ediliyor.İlk sermaye: Franchise giriş bedeli olarak 15 bin dolar alınıyor. Bir şube için yapılacak toplam yatırım maliyeti ise metrekare başına bin 250 dolar civarı.

Ciro hedefi: iyi ve doğru bir lokasyonda hizmet veren bir işletmenin aylık 60 bin ile 80 bin Harasında ciro yapabileceği vurgulanıyor.

Kâr marjı: Yüzde 20-30 arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Girişimci ruhu, işletme becerisi, iş ciddiyeti ve işi sahiplenme arzusu olan kişiler aranıyor.

Başvuru için iletişim: 0212 216 99 16 ya da franchise@pideci.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu