Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş FikirleriKadınların girişimcilik konusuna gösterdikleri ilgi ile birlikte iyi iş fikirleri çoğalıyor. Doğru iş fikrine karar vermek, uygulanabilir bir fikir üzerinden para kazanmak nasıl mümkün? Kurduğu işte başarılı olmayı hedefleyen, girişimci adayı kadınlara özel iş fikirlerini araştırdık…

Kadın Girişimcilere Para Kazandıran İşler

Geleceği parlak, kârlı bir iş kurmak, elbette her girişimcinin hayali. Bu hayal, iş hayatında aktif olarak yer almayan kadınlar için ise ulaşılması biraz daha zor bir hedef. Yine de tüm zorluklara rağmen girişimcilik konusunda son yıllarda göz dolduran bir performans sergileyen kadınlar, birbirinden ilginç ve talep oluşturan girişim fikirleriyle iş dünyasında erkeklerden rol çalmaya devam ediyor.

Sivil toplum kuruluşları, bankalar ve kadın örgütlenmelerinin de desteğiyle ilerleyen kadın girişimciliği sürecinin aşması gereken önemli ayaklarından biri, finans kaynaklarının yaratılması olsa da bundan da önemlisi “hangi işte başarılı olur” sorusunun yanıtı. Yani iş fikrinin gerçekleşebilir olup olmaması… Çünkü günümüzde pek çok kadın, para kazanmak için hangi iş fikrinden yola çıkacağı ve nasıl gelir yaratacağı konusunda desteğe ihtiyaç duyuyor. Doğru iş fikrine karar vermenin öneminin giderek arttığı, para kazanmanın yolunun iyi uygulanabilir iş fikirleri bulmaktan geçtiği günümüzde sizler için iş fikirleri derledik. Ayrıca şuradaki https://www.myfikirler.org/category/is-fikirleri-ve-girisimcilik iş fikirleri paylaşımları da ilginizi çekebilir.

Neden girişimcilik?

Son teknolojik gelişmelerin yarattığı imkanlar doğrultusunda girişimciliğin daha da güç kazandığı ifade ediliyor. Girişimcilik; günümüzde gerek gelişmiş ülkeler için site geliştirme çalışmaları ile kadınların girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları da teşvik ediliyor. Türkiye’de kadın girişimci çalışmalarının yapılmasında, kadın girişimci sayısının küresel çapta yükselen bir ivme çizmesi ve çeşitli uluslararası kuruluşların girişimcilik kültürünü kadınlar arasında yaygınlaştırma ve geliştirme politikası geliştirmeleri de etkili.

Siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda gelişimi ve dönüşümü sağlayacak önemli noktalardan biri, kadınları girişim kurmak konusunda desteklemek ve bunu hayatın her alanına cinsiyet eşitliği sağlayacak şekilde yaymak aynı zamanda. Son yıllarda Türkiye’de kadın girişimcileri destekleyecek birçok çalışma hayata geçirilirken bir yandan vakıflar ve bankalar da buna odaklı çalışmalar yürütüyor. Bu alandaki politika, program ve etkinlikler hızla yaygınlaşıyor ve kadın girişimcilerin sayısı artıyor.

Kadınlar sosyal olarak desteklenmeli
Gülden Türktan / KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı

Girişimcilik ekosistemi, 10 yıl öncesine kadar fazla heyecan duyulmayan bir alandı. Kadın girişimciliği ise daha çok bebek… Yani yolun başında. Bütün girişimciler arasında sadece yüzde 7’lik bir bölüm kadınlardan oluşuyor. Yüzde 7 küçük bir rakam. Kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve kadının cesaretlendirilmesi gerekiyor. Artık kadınlar girişimciliğe sosyal olarak özendirilmeye başlandı.

E-ticaret yatırımları dikkat çekiyor
Aykut Halit / Grant Thornton Tlirkiye Başkanı
Son dönemde kadın girişimcilerin isimleri ile ön plana çıkan alanlar kişiselleştirilmiş ürünler’ ve hizmetler sunan e-ticaret yatırımları ile gıda-beslenme üzerine kurulmuş girişimlerdir. Örneğin keçi sütü çiftliği veya donmuş gıda gibi girişimler veya her türlü özelliğini siparişi verirken, online tasarlayabildiğiniz hazırgiyim siteleri gibi girişimler bunlara örnek verilebilir.

KADIN GİRİŞİMCİLERE ÖNERİLER

Yeni iş kuracak kadın girişimcilerin dikkat etmesi gereken unsurlar aşağıda sıralanıyor…

 • Doğru yerde, doğru zamanda, doğru işi seçin.
 • Başarılı modellerden örnek alın.
 • Ne iş yaparsanız yapın, internette yer bulabilecek mal ya da hizmet üretin.
 • Ayağı yere basan projeler üzerinde çalışın.
 • Yeni bir girişime başlamadan önce risk ve fizibilite çalışmalarınızı iyi yapın.
 • İş planına göre hareket edin.
 • Asla vazgeçmeyin. Başarılı olmak için yenilginin ne olduğunu bilmek lazım.
 • Devletin desteklediği alanlarda yatırım yapmaya yönelin.
 • Çevrenizde nelerden, şikayet edildiğini iyi analiz edin. Müşterileriniz ne istiyorsa ona odaklanın.

Bebek elbisesi kiralama işi

Bebekler çabuk büyüdüğü için ebeveynler sürekli kıyafetler yenilemek zorunda kalıyor. Bu durumda haliyle aileler için maddi açıdan büyük bir külfet olarak yansıyor. Birçok ebeveyn için el yakan bir durum. Bebek elbisesi kiralama işi bunun genel bütçeye yansıttığı ekonomik kaybı en aza indirgemek için iyi bir seçenek olabilir.

Bebek elbisesi kiralama

Ürün satmak yerine kiralama da farklı nitelikteki hedef kitlelere ulaşmayı sağlayabilir. Kimi ebeveynler, bebek elbiselerini değiş-tokuş etmeyi tercih ediyor. Bu fikir üzerinden yola çıkarak yapılan araştırmalarda, ABD ve İngiltere’de bu iş modelinin başarılı örnekleri ile karşılaşılmıyor değil. Hem bir iş modeli hem de geleceğin yeni tüketim şekline bir alternatif oluşturabilir. Türkiye’nin her şehrine kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Buna paralel olarak bebeklerle ilgili olan kadın girişimciler için geliştirerek, sürdürülebilir bir iş fikri olabilir.

Koleksiyonerlere özel e-tıcaret sitesi

Koleksiyon yapmayı sadece tutku kelimesiyle sınırlamak aslında eksik olur. Koleksiyon yapmak; severek özen göstermek, merak etmek, objeyi hissetmek, öğrenmek, araştırmak, korumaktan sonra tutkuya dönüşüyor. Bu noktada koleksiyonerlere özel e-ticaret sitesi kurma fikri tam da kadın girişimciler için uygun bir iş fikri olabilir.

Koleksiyonerlere özel e-tıcaret sitesi

Bütün parçalann bir arada satıldığı koleksiyonerlere yönelik olarak açılacak olan e-ticaret sitesi 7’den 70’e birçok kişi için ilgi çekici olabilir. Hatta kullanıcılara koleksiyonerlik hakkında birçok konuya ulaşabilmeyi sağlayarak koleksiyonlar hakkında kısa eğitimler verilebilir. Online satış ile de sahip olduğunuz bir parçayı satabilir veya koleksiyonunuza yeni objeler eklenebilinir. Sahip olduğunuz objelerin tamir ve restorasyon çalışmaları için profesyonel destek alınabilir. Böylece koleksiyoner denilince akla çok zengin, paha biçilmez obje biriktirenler, güçlü aileler algısı da yıkılabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

3 Yorumlar

 1. Çok para kazanmak

  En çok para kazandıracak işler hangileri?

 2. güzelfikirlermiş.. uzakdoğuda kurba satmak süper 🙂

 3. Paintball ve lazertek ten sonra Ankara ve İstanbulda hızla büyümeye başlayan yeni trend evden kaçış oyunu. 25.000 tl sermaye ile ayda ortalama 8.000-9.000 tl kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle açmak istediğiniz şehirde evden kaçış oyunu yoksa kazancınız katlanır. Şehirde bi işin öncüsü ve ilki olmak her zaman avantajdır. Kısacası bu kazancı sağlamak için acele edin. Anahtar teslim oyun yapıyoruz. Sizin ise tek yapmanız gereken bize ulaşmak. iquitankara@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.