Pazar , Ocak 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş FikirleriKadın Girişimcilere Para Kazandıran İşler

Kadınların girişimcilik konusuna gösterdikleri ilgi ile birlikte iyi iş fikirleri çoğalıyor. Doğru iş fikrine karar vermek, uygulanabilir bir fikir üzerinden para kazanmak nasıl mümkün? Kurduğu işte başarılı olmayı hedefleyen, girişimci adayı kadınlara özel iş fikirlerini araştırdık…

Geleceği parlak, kârlı bir iş kurmak, elbette her girişimcinin hayali. Bu hayal, iş hayatında aktif olarak yer almayan kadınlar için ise ulaşılması biraz daha zor bir hedef. Yine de tüm zorluklara rağmen girişimcilik konusunda son yıllarda göz dolduran bir performans sergileyen kadınlar, birbirinden ilginç ve talep oluşturan girişim fikirleriyle iş dünyasında erkeklerden rol çalmaya devam ediyor.

Sivil toplum kuruluşları, bankalar ve kadın örgütlenmelerinin de desteğiyle ilerleyen kadın girişimciliği sürecinin aşması gereken önemli ayaklarından biri, finans kaynaklarının yaratılması olsa da bundan da önemlisi “hangi işte başarılı olur” sorusunun yanıtı. Yani iş fikrinin gerçekleşebilir olup olmaması… Çünkü günümüzde pek çok kadın, para kazanmak için hangi iş fikrinden yola çıkacağı ve nasıl gelir yaratacağı konusunda desteğe ihtiyaç duyuyor. Doğru iş fikrine karar vermenin öneminin giderek arttığı, para kazanmanın yolunun iyi uygulanabilir iş fikirleri bulmaktan geçtiği günümüzde sizler için iş fikirleri derledik. Ayrıca şuradaki https://www.myfikirler.org/category/is-fikirleri-ve-girisimcilik iş fikirleri paylaşımları da ilginizi çekebilir.

isfikirleri

Neden girişimcilik?

Son teknolojik gelişmelerin yarattığı imkanlar doğrultusunda girişimciliğin daha da güç kazandığı ifade ediliyor. Girişimcilik; günümüzde gerek gelişmiş ülkeler için site geliştirme çalışmaları ile kadınların girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları da teşvik ediliyor. Türkiye’de kadın girişimci çalışmalarının yapılmasında, kadın girişimci sayısının küresel çapta yükselen bir ivme çizmesi ve çeşitli uluslararası kuruluşların girişimcilik kültürünü kadınlar arasında yaygınlaştırma ve geliştirme politikası geliştirmeleri de etkili.
Mutlaka Okuyun:  Japon çiçek (İkebana) düzenlemeciliği

Siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda gelişimi ve dönüşümü sağlayacak önemli noktalardan biri, kadınları girişim kurmak konusunda desteklemek ve bunu hayatın her alanına cinsiyet eşitliği sağlayacak şekilde yaymak aynı zamanda. Son yıllarda Türkiye’de kadın girişimcileri destekleyecek birçok çalışma hayata geçirilirken bir yandan vakıflar ve bankalar da buna odaklı çalışmalar yürütüyor. Bu alandaki politika, program ve etkinlikler hızla yaygınlaşıyor ve kadın girişimcilerin sayısı artıyor.

Kadınlar sosyal olarak desteklenmeli
Gülden Türktan / KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı

Girişimcilik ekosistemi, 10 yıl öncesine kadar fazla heyecan duyulmayan bir alandı. Kadın girişimciliği ise daha çok bebek… Yani yolun başında. Bütün girişimciler arasında sadece yüzde 7’lik bir bölüm kadınlardan oluşuyor. Yüzde 7 küçük bir rakam. Kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve kadının cesaretlendirilmesi gerekiyor. Artık kadınlar girişimciliğe sosyal olarak özendirilmeye başlandı.

E-ticaret yatırımları dikkat çekiyor
Aykut Halit / Grant Thornton Tlirkiye Başkanı

Son dönemde kadın girişimcilerin isimleri ile ön plana çıkan alanlar kişiselleştirilmiş ürünler’ ve hizmetler sunan e-ticaret yatırımları ile gıda-beslenme üzerine kurulmuş girişimlerdir. Örneğin keçi sütü çiftliği veya donmuş gıda gibi girişimler veya her türlü özelliğini siparişi verirken, online tasarlayabildiğiniz hazırgiyim siteleri gibi girişimler bunlara örnek verilebilir.

KADIN GİRİŞİMCİLERE ÖNERİLER

Yeni iş kuracak kadın girişimcilerin dikkat etmesi gereken unsurlar aşağıda sıralanıyor…

 • Doğru yerde, doğru zamanda, doğru işi seçin.
 • Başarılı modellerden örnek alın.
 • Ne iş yaparsanız yapın, internette yer bulabilecek mal ya da hizmet üretin.
 • Ayağı yere basan projeler üzerinde çalışın.
 • Yeni bir girişime başlamadan önce risk ve fizibilite çalışmalarınızı iyi yapın.
 • İş planına göre hareket edin.
 • Asla vazgeçmeyin. Başarılı olmak için yenilginin ne olduğunu bilmek lazım.
 • Devletin desteklediği alanlarda yatırım yapmaya yönelin.
 • Çevrenizde nelerden, şikayet edildiğini iyi analiz edin. Müşterileriniz ne istiyorsa ona odaklanın.
Mutlaka Okuyun:  Üzün Çekirdeği Üretimi Yapmak
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

3 Yorumlar

 1. Çok para kazanmak

  En çok para kazandıracak işler hangileri?

 2. güzelfikirlermiş.. uzakdoğuda kurba satmak süper 🙂

 3. Paintball ve lazertek ten sonra Ankara ve İstanbulda hızla büyümeye başlayan yeni trend evden kaçış oyunu. 25.000 tl sermaye ile ayda ortalama 8.000-9.000 tl kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle açmak istediğiniz şehirde evden kaçış oyunu yoksa kazancınız katlanır. Şehirde bi işin öncüsü ve ilki olmak her zaman avantajdır. Kısacası bu kazancı sağlamak için acele edin. Anahtar teslim oyun yapıyoruz. Sizin ise tek yapmanız gereken bize ulaşmak. iquitankara@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir