Bayilik Veren Firmalar

Osmanlı Tulumbacısı Bayilik Veriyor

Osmanlı Tulumbacısı girişimci arıyor

Ozcan ve Orhaıı Durmaz kardeşlerin 2007 yılrnda İzmit’te küçük bir dükkanda başlattıklan Osmanlı Tulumbacısı, bugün Hollanda’ya kadar uzanan bir girişime dönüştü. Franchise vererek büyüyen şirketin, normal mağaza ve kiosk olarak iki ayn konsepti bulunuyor.


2007 yılında Özcan Dumıaz’ın İzmit’te küçük bir dükkanla başlattığı Osmanlı Tulumbacısı, bugün sınırları aşan bir girişime dönüştü. Osmanlı Tulumbacısı,16 ilde 60 noktaya ulaştı. Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinin de dikkatini çeken markanın ilk yurtdışı yatırımı ise Hollanda’ya yapıldı.

osmanli tulumbacisi

İzmit’te küçük bir dükkanda başlayan bu girişim, bir müşterisinin Özcan Durmaz’a “Hep aynı tulumbadan yemekten bıktık, çok güzel ama bunun çikolatalısını yapsamza’Ylemesiy-le daha büyük bir organizasyona dönüştü. Özcan Durmaz, bir yıl boyunca AR-GE çalışması yaptı. Bu sürecin sonunda çikolatalı, frambuazlı, porta-kallı, Antep fıstıklı, tarçınlı, karamelli ve sade olmak üzere yeni tulumba çeşitleri geliştirdi. 2009 yılında yurtdışın-da yaşayan kardeşi Orhan Durmaz da bu organizasyonun bir parçası oldu.

KİOSK KONSEPTİ

2013 yılında hedeflerinde Osmanlı Tulumbacısı’nın lezzetlerini yurtdışı-na taşımak olduğunu ifade eden Özcan Durmaz, ilk yurtdışı şubesinin açılışını aynı yılın aralık ayında Hollanda Rotterdam’da yaptıklarını belirtiyor. Franchising vermeye 2010 yılında başladıklarını kaydeden Durmaz, “Toplamda 85 şube ile 2014 yılını kapatmak amacındayız” diyor. Ayrıca bu yıl Avrupa’da dört şubenin daha açılması planlanıyor.

Yakın zamanda Ankara Armada AVM’de ilk kioskunu açan şirket, böylece ikinci bir konsept daha oluşturmuş oldu. Franchise sistemiyle yatırımcısıyla buluşacak olan bu ki-osklar, tulumba üretiminin kiosk içinde yapılabilmesi avantajını sağlayarak, tulumbalan taze servis etme imkanı verecek. Kiosklann başlangıç bedeli 25 bin TL. Minimum 8 m2 alana sahip olması gerekiyor.

ROYALTY BEDELİ YOK

Bayilik için başlangıç bedeli olarak 40 bin TL alınıyor. Kâr marjının yüzde 100 olduğunu söyleyen Orhan Durmaz, royalty bedelinin alınmadığım belirtiyor. Toplam yatırım miktarı 50 metrekare bir yer için 90 bin TL. Bir franchise şube için aylık 50 bin TL ciro hedefleniyor.Yıl sonuna kadar 30 franchise şubenin daha açılması hedefleniyor. Hedef bölgeler arasında ise Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara yer alıyor.

Osmanlı Tulumbacısı’nm yatırımcısı için oldukça avantajlı koşullar sağladığını ifade eden Özcan Durmaz, şunları söylüyor: “Biz diğer franchise sistemlerinde olduğundan farklı olarak cirodan pay, aylık bedel ve reklam bedeli talep etmiyoruz. Ayrıca mağazası bulunan noktalan etkileyecek yeni mağaza anlaşması kesinlikle yapmıyoruz.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Karadeniz, iç Anadolu ve Marmara bölgeleri.

İlk sermaye: Bayilik için başlangıç bedeli olarak 40 bin TL alınıyor. Kiosk konseptinde ise 25 bin TL.

Ciro hedefi: Aylık ortalama 50 bin TL. Kâr marjı: Yüzde 100.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek girişimciler.

Başvuru için: 0262 3112111Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu