Pazartesi , Mart 25 2019
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Ofis Çocuk Yuvası Değildir

Ofis Çocuk Yuvası Değildirofiste cocuk“Baba, Washington’u nasıl arıyorduk?” diye sordu çalışanlardan birinin küçük oğlu. Çocuk babasını iş yerinde ziyarete gelmişti ve günün büyük kısmını babasının iş arkadaşlarından birinin telefonundan aramalar yaparak geçiriyordu. Bu aramalar arasında Washington’a uzak mesafe olanlar da vardı.
Çoğu çalışan, iş arkadaşlarının çocuk bakımıyla ilgili planları son anda suya düşüp çocuklarını işe getirmekten başka çareleri kalmadığında onları anlayışla karşılar. Fakat insanların çocuklarına göz kulak olamayan meslektaşlarına tahammülü yoktur.

Çok az sayıda işyeri çocuklara yasak getirir. Yine de çok fazla işyeri, çocuk ziyaretlerinin sorunsuz geçmesini sağlayacak kurallardan yoksundur. Birkaç ufak kural bile fark yaratacaktır. Ebeveynlerin ziyaret boyunca çocuklarının başında durmasını zorunlu kılabilirsiniz. Ziyaretçiler kullandıkları çalışma yerlerini buldukları gibi bırakmalılar. Çocuklar gürültü çıkarmamalı ve hiçbir koşulda izin almadan uzak mesafe aramalar yapmamalılar. Bunlardan başka, ebeveynlerin çocuklarını işyerine getirmeden önce sizden izin almasını talep etmelisiniz. Eğer izin verirseniz ve gerektiğini düşünürseniz, izni isteyen çalışanınıza ziyaretçilerin uyması gereken kuralların bir kopyasını verin.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İşkur yeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı

İŞKUR, yepyeni bir iş, hibe ve ücretli eğitim programı başlattı. Mesleki eğitimi alana günlük 85 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir