Kariyer ve İş İlanları

Nil Bağdan, Kadın CEO’lar Arasına Katıldı

Kadın CEO’lar arasına katıldı

nil bagdanTürkiye kadın istihdamı açısından dünya sıralamasının epeyce gerisinde. Fakat sıra üst düzey yöneticiye geldiğinde fena değiliz.

Bugün birçok şirketin orta ve üst yönetimde kadınların etkinliği küçümsenmeyecek ölçüde. Özellikle birkaç sektörde bunu belirgin bir şekilde görebiliyoruz. Bilişim teknolojileri, turizm ve bankacılık bu anlamda ilk üçe kolaylıkla yerleştirilebilir.


Bilişim, kuşkusuz son yıllarda kadın istihdamı açısından en etkin sektörlerden biri haline geldi. .Yazılım bu alanın en favori birimlerinden biri.

Software AG’nin Türkiye genel müdürlüğü için bir kadın profesyoneli tercih etmesi bunu gösteriyor…

Software AG, veri saklanması, programlanması ve paylaşımı konularında 40 yılı aşkın deneyime sahip bir şirket. Günümüz kurumsal şirketlerinin veri odaklı paylaşım, entegrasyon, süreç yönetimi ve büyük veri taleplerini karşılayan Software AG’nin Türkiye ofisinde bir süredir yeniden yapılanma çalışmaları yürütülüyordu ve gelinen son nokta da şirketin en tepesine yapılan atama oldu. Bu yeniden yapılanma sürecinde başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Nil Bağdan, artık şirketin genel müdürü olarak görevine devam edecek.



BT ve yazılım sektöründe 17 yıllık pazarlama, satış ve yöneticilik deneyimine sahip olan Nil Bağdan, 1996-2010 yılları arasında Oracle Türkiye’de çalıştığı süre içerisinde, başta telekomünikasyon sektörü olmak üzere pek çok sektörde satış deneyimi elde etti.

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Bağdan, son olarak Türk Telekom Grubu, Turkcell Grup ve Vodafone’da satış direktörlüğü görevini yürüttü.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu