Girişimcilik Haberleri

Metro, yılın sosyal girişimcisini arıyor

metro sosyal girisimciMetro Toptancı Market, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ile örnek projelere imza atmış sosyal girişimcileri Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’te buluşturuyor. Yaşadığı toplum ve dünya için fark yaratan başarı hikâyelerinin yarışacağı Sosyal Girişüııci Ödülleri 2014’ün proje kabulleri 15 Haziran’a kadar gerçekleşecek.

Metro Toptancı Market, sosyal veya çevresel açıdan fark yaratan projelere imza atmış sosyal girişimcileri, Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’te bir araya getiriyor. Capital vö Ekonomist dergilerinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular 15 Haziran’a kadar kabul edilecek.


Esnaf, küçük işletme, oteller, cafe-restoran-catering firmaları, serbest meslek ofisleri, sağlık kuruluşları olmak üzere 6 kategoride yarışacak olan katılımcılar, projelerini kısa bir hikayeyle Metro Sosyal Girişimci Ödülleri web sitesi (metro-tr.com) üzerinden anlatarak yarışmaya başvurabilecek. Hikayeye ek olarak fotoğraf, video gibi görsel malzeme desteği de başvuruda kullanılabilecek.

KENDİNİ GELİŞTİRENLERE AÇIK

Sürdürülebilirlik, müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik alanında ölçülebilir verilere sahip, işini ve ken disini geliştimıeye açık herkesin katılabileceği yarışmada Metro müşterisi olma kriteri aranmıyor.

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, proje ile ilgili şöyle konuşuyor:

“Metro Türkiye olarak, geride bıraktığımız 24 yıl boyunca görüştüğümüz, tanıştığımız her yeni müşteri ve tedarikçinin girişimci ruhu bizi etkiledi, çalışmalarımız için ilham verdi. Tüm bu süre zarfında tanık olduğumuz başarı hikayeleri, bizi bir sosyal girişimcilik yarışması düzenleme noktasına getirdi. İstedik ki, yaşadığı toplum ve dünya için bir fark yaratan girişimci iş insanlarını gün ışığına çıkaralım ve tüm topluma örnek olarak lanse edelim.

KAZANANA BÜYÜK ÖDÜL

Proje değerlendirmelerinin ilk aşaması, Metro Sosyal Girişimci Ödülleri’nin web sitesini ziyaret eden kişilerin oylarıyla tamamlanacak.Başvuran girişimcilere oy veren ziyaretçiler, bu sayede finale kalacak ilk 10 projeyi belirlemiş olacak. Finale kalan isimler arasından jüri her kategorinin birincisini belirleyecek. Kategori birincileri arasından ise bir kişi Yılın Sosyal Girişimcisi Büyük Ödülü’nü kazanacak.

Yarışma sonunda Yılın Sosyal Girişimcisi Büyük Ödülü’nü kazanan proje sahibi 20 bin TL nakit para ödülü alırken, kategori birincileri 5 bin TL alacak. En çok oy alan ilk 10 girişimci ise sertifika almaya hak kazanacak. Kazanan projeler eylül ayında düzenlenecek bir ödül töreniyle açıklanacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu