Salı , Ekim 17 2017
Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Mado Franchise Şartları

Mado Franchise ŞartlarıMADO
Yurtdışında 50, yurtiçinde 200 şube açacak

madoMado’nun yurtiçinde 50 ilde toplam 308 şubesi bulunuyor. Franchising sistemiyle büyümeye devam edeceklerini belirten Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu, “Önümüzdeki beş yılda yurtdışında 50, yurtiçinde ise 200 şube açılışı yapmayı hedefliyoruz. Böylece şube sayımızı yurtdışında 85’e, yurtiçinde ise 508’e çıkartmış olacağız” diyor.

Öncelikle franchise başvuruları profesyonel bir ekip tarafından inceleniyor. Değerlendirmeye karar verilen adaylar ziyaret ediliyor. Franchise adayı kabul edilirse fizibilite çalışması yapılıyor. Fizibilite olumlu ise sözleşme yapılıyor. Daha sonra işletmeci dahil bütün personel eğitime alınıyor.Yılmazoğlu, franchise adaylarında aradıkları özellikleri şu şekilde sıralıyor: “Mutlaka girişimci bir ruh ve başarma tutkusuna sahip olmalı. İnsan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesi bulunmalı. Tercihen başarılı bir iş tecrübesine sahip olmalı. İşinin başında durmalı ve tüm zamanını Mado Cafe yönetimi için harcamalı…”

Franchise giriş bedeli yurtiçinde 70 bin dolar+KDV. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 2, reklam katılım payı olarak da cirodan yüzde 3 pay alınıyor.

Şirket, yurtiçinde açılacak şubeler için öncelikle Bursa, İzmir, Antalya, Giresun, Manisa, Çorum, Eskişehir, Rize, Kütahya ve Çanakkale’den gelecek taleplere öncelik verecek. Şirket dondurmanın ana maddesi olan keçi sütünü kendine ait çiftlikten tedarik ediyor. Kahramanmaraş Ahir Da-ğı’nda 600 dönümlük arazi üzerine ku rulan bu çiftlik için 6 milyon dolar yatırım yapılmış.

Telefon: 0344 236 06 11 V

 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir