Bayilik Veren Firmalar

Little Caesars restoranı açmak

Little Caesars Franchise Veriyor

OCAK 2013’te Little Caesars’a franchise danışmanı, Ağustos 2013’ten sonra da genel müdür olan Banu Arıduru, şirkete franchise konusunda muazzam bir büyüme yaşatıyor. Şimdiye kadar az sayıda şubeyle faaliyet gösteren şirket sadece bu yıl 25 şube birden açtı.

Little Caesars

Little Caesars’ın şu anda 79 şubesi var. Bunların 30’u franchising sistemiyle açılmış. Arıduru, 2015’te şube sayısını 150’ye çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor. Yeni açılacak şubeler için İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmit’e öncelik verilecek ayrıca Anadolu’da yeni şubeler açılacak. Little Caesars çalışma saatleri nedeniyle AVM’leri tercih etmiyor. Onun yerine caddelerde restoran açıyor. Bir Little Caesars restoranı açabilmek için en az 100 metrekarelik bir işyeri gerekiyor.

Little Caesars restorani

Bir şubenin toplam yatırım bedeli ise 220 bin dolar+KDV. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 6 olarak belirlenmiş. Yatırım bedelinin geri dönüşünün 24-36 ay olduğu belirtiliyor. Türkiye fast-food pazarının 2 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını belirten Arıduru, “Bu yıl yüzde 10 büyüme bekleniyor. Bu büyüyen pazarda markamıza rakiplerimizden farklı özellikler kazandırarak pazar payımızı artırıyoruz.Örneğin, pizzaları günlük olarak üretilen hamurdan yapıyoruz. Bu çok önemli bir özelliğimiz. Ayrıca pizza sosunda kullanılan baharat formülleri sadece bize özgü. Bu karışım ABD’den ithal ediliyor. Tüm bunların yanı sıra her türlü beğeniye hitap eden zengin pizza çeşitlerimiz var” diyor. Little Caesars, yatırımcıları sekiz haftalık genel bir eğitime alıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu