Şirket Haberleri

Liberty Sigortadan KOBİ’lere Geniş Teminat Seçenekleri

Ragıp YerginEkonominin lokomotifi olan KOBÎ’lere sigortanın iyi anlatılması ve ihtiyaçlarına uygun sigorta teminatlarının sunulması gerektiğine vurgu yapan Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, KOBİ’lere bu anlamda geniş teminat seçenekleri ile çözüm ürettiklerini söyledi.

KÜÇÜK ve orta ölçekli şirketlerin (KOBI) sosyal kalkınmanın önemli bir unsuru olduğunu belirten Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, iş yerlerinin sigorta konusunda bilinçlendirilmesine paralel olarak son dönemde bu işletmelere yönelik sigorta ürünlerinin de yaygınlaşmaya başladığım belirtti. Ekonomiye büyük ölçüde katma değer yaratan KOBİ’ler için sigortanın yaşamsal önemde olduğuna dikkat çeken Yergin, iş yeri sigortalarına olan ilgi ve talebin her geçen gün arttığını, son dönemde işletmelere yönelik sigorta ürünlerinin tanıtımının da giderek yaygınlaştığını belirtti.


Türkiye’de küçük ve orta ölçekli şirketlerin toplam işletmelerin yüzde 99’unu, istihdamın ise yüzde 78’ini kapsadığını söyleyen Yergin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ekonominin dinamiği konumunda. Elimize ulaşan son bilgilere göre, Türkiye’deki 3.2 milyon KO-Bl’nin ihracat içerisinde yüzde 60, ithalatta ise yüzde 40 payı bulunuyor. Bu işletmeler üretim faaliyetlerinin ülke geneline yayılmasını sağlayarak bölgesel gelişmenin ve sosyal kalkınmanın önemli bir unsurunu oluşturuyor.”

İş kollarına özel paketler

KOBİ’lere sigortanın iyi anlatılması ve ihtiyaçlarına uygun sigorta teminatlarının sunulmasının önemine değinen Yergin,Liberty Sigorta olarak iş yerlerimi! sigorta ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini ve 2014 yılında çalışmalarının daha büyük bir kesimde ilgi görmesi için Liberty Sigorta Ticari Sigorta Paket-leri’ni geniş teminat seçenekleri ile tüketiciye sunduklarını söyledi.

Büyük emeklerle kurulan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin her iş koluna özel sigorta paketleriyle müşterilerinin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Yergin, “Biz de Liberty Sigorta olarak acentelerimiz ile birlikte işletmeleri önlem almaya teşvik ederek, hem onların değerlerini korumaya hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu