Girişimcilik Haberleri

Kadın girişimcilere başkan aranıyor

rifat hisarcikliogluTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 2007’de kurulan Kadım Girişimciler Kurulu’nun ilk başkanı Hey Grup Başkanı Aynur Bektaş olmuştu. Uzun süre Bektaş başkanlığında başarılı çalışmalara imza atan Kurul, Hey Grup’un mali krize girmesiyle birlikte başkansız kalmıştı.

Aynur Bektaş’m görevi bırakmasının ardından iki yıldır başkansız çalışan Kadın Girişimciler Kurulu, yeni başkamna yaz sonuna kadar kavuşacak.


Bektaş’m Hey Tekstil şirketinin batışında üstlendiği görevlerin yoğunluğunun da etkisi olduğunu düşünen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, ‘10 bin kadın girişimci’ hedefiyle kurulan Kadın Girişimciler Kurulu başkanlığına hem yoğun faaliyet temposunu kaldıracak hem de işleri zarar görmeyecek bir isim bulmak için kolları sıvadığı belirtiliyor.

Bu konuda Hisarcıklıoğlu’nun gündeminde sürpriz bir isim var. TOBB’da İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Kale Grubu Şirketleri Başkanı Zeynep Bodur Okyay üzerinde durulurken, Okyay’m yoğun iş temposu nedeniyle bu görevi kabul edemeyeceği konuşuluyor.

Bu konuda ayrıca yedi başkan yardımcısı içinden tercih yapılması ihtimali de var. Zira Kadın Girişimciler Kurulu’nun yedi bölgedeki faaliyetlerini koordine etmek, üye sayısını artırmak ve Eurochambers Kadın Girişimci Ağı ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Konseyi’nde temsili sağlamak için en kısa sürede yeni başkanın belirlenmesi gerekiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu