Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Kabin içi sistemler

Kabin içi sistemlerKabin içi sistemler

Otomotiv sektöründe “connected car” trendi gittikçe yükseliyor. Otomotiv şirketleri kabin içi bilişim sistemleri konusunda kendileri önemli girişimlere imza attılar. 2016 yılma kadar fabrika çıkışlı otomobillerin yüzde 60’ının kendi tele-matik sistemlere sahip olacağı öngörülüyor.

Kabin içi sistemler
Bununla birlikte dışarıdan bu sistemleri sağlayan teknoloji tedarikçileri için önemli bir potansiyel bulunuyor. Bunlardan biri Sintro-nes isimli Çinli şirket. Şirket sadece otomobiller için değil, otobüsler ve iş araçları için de sistemler geliştiriyor. Kabin içi sistemlerin geleceğini sağlamlaştıran bir diğer unsur ise M2M ya da nesnelerin interneti olarak bilinen trend. Araçların ev ya da işyerindeki diğer araçlarla doğrudan bağlantı kurabilmesi trendi bu sistemlere olan talebin artmasını beraberinde getireceği gibi, otomotiv sektörünün bu alandaki tedarikçilere de yoğun talepte bulunacağı anlamına geliyor. Türkiye’de bu tip sistemlerin gerçekleştirilmesi, yerli içerik ile otomobillerin donatılması geleceğin kârlı iş fikirleri arasında yer alabilir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir