Perşembe , Mart 21 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / iTraject ile Yörüngede Harika Bir Yolculuğa Hazırlanın

iTraject ile Yörüngede Harika Bir Yolculuğa Hazırlanın



Akşam yemekten sonra şöyle bir ayaklarınızı uzatsanız, iPhone’unuzu veya İPad’inizi elinize alsanız, uzay mekiğinizle gezintiye çıkıp gerçekçi veriler eşliğinde Dünya yörüngesinden hareketle Ay’ın çevresinde farklı bir yörüngeye oturmak üzere hareketlen-seniz…

iTrajectİstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Fakültesi’nden Tunahan Kent’in bitirme çalışması olarak tasarladığı İTraject isimli uygulama, yukarıda kurguladığımıza benzer senaryoları mobil cihazınızda gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Uygulama, Tunahan’ın akademik birikiminin de katkısıyla yörüngelerin işleyişi adına son derece detaylı ve gerçekçi bir yaklaşıma sahip.




2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Newton ve Kepler yasalarını dikkate alma, VSOP-87 kuramına uygun sonucu hesaplayabilme, bulunduğunuz konum bilgilerini kullanarak bu konuma göre aracın yer istasyonu parametrelerini kullanıcıya sağlama, 1950-2050 yılları arasındaki gökcisimlerinin gerçek pozisyonunu da hesaba katarak dilediğiniz tarihte görevi hayata geçirebilme uygulamanın yapabildiklerinden bazıları.

Üstelik tüm bunlar sayısal parametreler ve akıp giden bilgiler eşliğinde değil, 3 boyutlu serbest uzay canlandırması üzerinde gerçekçi grafiklerle kullanıcıya sunuluyor. Sonuç gerçekten de heyecan verici. Detayları lyra-games.com/itraject.php adresinde bulabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için İOS yüklü cihazlarınızda App Store üzerinden İTraject adıyla arama yapmanız yeterli.

  Uçaklar İnişten Sonra Nasıl Çabuk Bir Şekilde Durabiliyor?




İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Robot Gazeteciler İş Başında

GAZETECİLİK, otomasyon ve yapay zekanın ele geçireceği ilk grup meslekler arasında yer alıyor. Bu alanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir