Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / İstiridye Yetiştiriciliğine Yatırım Yapabilirsiniz

İstiridye Yetiştiriciliğine Yatırım Yapabilirsinizİstiridye Yetiştiriciliği

İstiridye, gurme restoranlarda ve balıkçı tezgahlarında aranan bir deniz ürünü. Lüks segmentine giren bu ürünün en önemli özelliği ise besleyici olması. İstiridye için birçok ülkeden büyük bir talep var. Eşeyli üreme özelliğine sahip istiridyelerde döl verimi oldukça yüksek.

İstiridye Yetiştiriciliği
Örneğin bazı türlerden birey başına, üreme mevsimi boyunca 100 milyon yumurta almak mümkün. İstiridye yetiştiriciliği, balık çiftliklerindeki sisteme benzerlik gösteriyor. Yani yavrular, kuluçkahanelerde üretiliyor. Kadın girişimciler için uygun bir işkolu sayılabilir. Bir istiridyeden olumlu şartlar altında 100 milyon yumurta alımı sağlanabiliyor. Türkiye’ye şu anda birçok ülkeden istiridye talebi var. Ayrıca balık restoranlarında, balıkçılarda artık satışı kolay olan istiridye, bundan birkaç yıl öncesine kadar çok pahalı bir ürün olarak satılıyordu. Hala girişim fırsatı barındıran bu sektör, birçok kadın için yatırım yapılması gereken bir işkolu.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.