Haberler

İstinye Park taksicilerinin ‘efsane patronu’ oldu

zafer kursunDoğuş ile Orjin Grubu işbirliğiyle 2007 yılının eylül ayında faaliyete geçen İstinye Park AVM, bugün alışveriş merkezleri içinde önemli bir çıtayı temsil ediyor. 87 bin metrekare mağaza alanına sahip istinye Park AVM’de 300’e yakın mağaza, 40 restoran ve kafe hizmet veriyor.

Dünya çapında iddialı markaları bünyesinde toplayan İstinye Park AVM’nin ortaya koyduğu başarının ardında pek çok neden sayılabilir. Ancak 27 ay süren proje ve inşaat sürecinde hemen her gün şantiyede mesai yürüten Orjin Grubu ortakları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım’ın payı kuşkusuz çok fazladır. Geceli gündüzlü yürüttükleri bu mesaide, inşaat işçisinden mimarına tüm kesimlerle yakın ilişki kurdu ikili. Aldığımız bilgilere göre bu yakın ilişki sürüyor.


Hatta son dönemde yaşanan olaylar, Zafer Kurşun’un, İstinye Park AVM’deki taksi durağında ‘efsane patron’ olarak anılmasını sağlamış.

Tesisin durağında 78 adet kayıtlı taksi var. Zafer Kurşun, dönem dönem duraktaki taksici esnafını ofisinde yemeğe davet ediyormuş. Yenen yemeğin ardından, yemekte kaldıkları sürede kaç para kazanabildiklerini sorup, anında yevmiye ödemesi de yapıyormuş.

Yine bir yanlış anlaşılmadan dolayı taksici esnafına trafik tarafından toplu cezalar kesimiş bir dönem. Bunu duyan Zafer Kurşun, araya girerek hem trafik cezası kesilmesinin önüne geçmiş hem de 78 taksinin her birinin 66 TL olan cezalarını ödemiş.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu