Haberler

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ LİDER BİREYLERE DOĞRU

İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında kuruldu. 2003 yılında Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ile temellerini atarak 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi; 10 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 3 enstitü ve 16 araştırma merkeziyle yükseköğrenimde yerini aldı. İstanbul Florya, Bahçelievler, Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve Tepekent kampüs-lerinde 28 bine yakın öğrenciyle eğitim hayatını sürdüren üniversite, çağın gerektirdiği insan gücünü yetiştirmek için modern ve çağdaş eğitim-öğretim ortamıria sahip.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

Bölümlerinin bir kısmında İngilizce eğitim veren üniversite, Türkiye’nin güçlü akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli öğretim elemanlarını bünyesinde barındırıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi; öğrencilerini çağdaş değerlerle donanmış, kendini geliştirme yolunda eleştirel ve etik düşünme yeteneğini kazanmış lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke ediniyor.


Akademik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin artırılmasına da önem veren üniversite; sektörlerle yakın işbirlikleri, uygulamalı eğitimi, uluslararası ilişkileri ve uluslararası diploma programlarının yanında bünyesindeki destek sertifika programlarıyla da öğrencilerini geleceğin dünyasına tam donanımlı olarak hazırlıyor.

13 farklı dilde eğitim veren üniversite, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Yerinde Uygulama Sistemi” ile stajdan farklı olarak öğrencilerin eğitimleri boyunca sektörde çalışmalarını ve fiilen yer almalarını sağlıyor. Ayrıca “Mezun Yerleştirme Sistemi” ile mezun olacak ya da daha önce mezun olmuş öğrenciler işe yerleştiriliyor. Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren “Mezun Yerleştirme”, “Yerinde Uygulama” ve “Sürekli Eğitim Merkezi”; öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, mezun olmadan iş tecrübesine sahip olabilmeleri ve mezuniyetlerinden sonra da işe yerleştirilmeleri konusunda destek veriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu