Haberler

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK KADROSUNU YETİŞTİRİYOR

İstanbul Arel Üniversitesi; kendi alanında yetkin, bilimsel araştırma konularında Türkiye’de ve dünyada söz sahibi öğretim üyelerinden oluşan bir kadroyla eğitim ve öğretimin öncüsü olmaya devam ediyor.


Kendi akademik kadrosunu yine kendi öğrencilerinden yetiştiren İstanbul Arel Üniversitesi’nde uluslararası bir eğitim anlayışı söz konusu. Kaliteli, profesyonel ve üstün bir üniversite eğitimi vermeyi hedefleyen İstanbul Arel Üniversitesi;

Türkiye’nin eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla hem ülke içinde hem de uluslararası düzeyde araştırma fırsatları da sunuyor.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Her 100 öğrenciden 75’i burslu

İstanbul Arel Üniversitesi, “Kesintisiz Burs” imkânıyla öğrencilerine kaliteli eğitim sunuyor. İstanbul Arel Üniversitesi’ni diğer vakıf üniversitelerinden farklı kılan en büyük özellik, öğrencilerine sağladığı yüksek orandaki burs olanakları. Üniversitedeki her 100 öğrenciden 75‘i burslu öğrenim görüyor. Üniversite sınavında dereceye giren öğrencilere üniversiteyi tercih edip yerleştirilmeleri ve kesin kayıt yaptırmaları halinde; ÖSYM bursu, tercih bursu, üstün başarı bursu, mütevelli heyeti bursu, spor bursu, teşvik bursu, şehit çocuklarına uygulanan yükseköğretim destek bursu gibi burslar veriliyor. Merkezi yerleştirme ile tam burslu, yüzde 50 burslu ve yüzde 25 burslu programlara yerleşen öğrencilere sağlanan burslar, lisans ve ön lisans programları yasal öğrenim sürelerince geçerli olup bu süre içinde hiçbir şekilde kesilmiyor. Ayrıca burslu olarak kazanıp bir akademik yıl sonunda ortalaması 4,00 üzerinden 3,50 ve üstünde olan öğrencilere de mütevelli heyetinin uygun gördüğü oranda maddi destek bursu sağlanıyor.

Villa kentte dev kampüs

İstanbul Arel Üniversitesi, Tepekent Yerleşkesi ile Büyükçekmecede eğitim ve sosyal yaşamı birleştiren yeni bir kent yarattı. 400 yatak kapasiteli villa yurtlarda konaklayan öğrenciler; ortak çalışma alanları, kafeteryalar, yarı olimpik yüzme havuzu ve çeşitli spor merkezleri ile Arel’li olmanın konforunu ve ayrıcalığını yaşıyor. 65 bin metrekare kapalı alandan oluşan Tepekent Yerleşkesi’nde 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunuyor. 800 kişilik Tepekent ve Sefaköy yer-leşkelerinde; konferans salonu, 500 kişilik tribünlere sahip voleybol, basketbol ve hentbol spor salonları, yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzları, fitness salonu, modern ve geniş alanlara sahip kafeteryalar mevcut.2 bin metrekarelik kulüp merkezlerinde yaşamın her alanına ilişkin eğitimler veriliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu