Şirket Haberleri

Işık FX eğitim programları

IŞIK FX yatırımcılarının beş gün 24 saat analiz desteği alabileceğini, analiz yöntemlerinin kolay ve ^ İHA. anlaşılabilir olduğunu ve yatırımcılarına beş seviyelik ücretsiz eğitim desteği alabildiğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu haftaki yazımızda ise söz konusu 5 seviyelik eğitim içeriğini paylaşacağız.

IŞIK FX yatırım

■ Piyasayı Tanıma: Yatırımcılara ilk eğitimlerinde forex piyasasının temel işlevi anlatılır. Enstrümanlar ve işlem platformları ve IşıkFX Trader platformunun kullanımı hakkında bilgi verilir. Yatırımcılar bu eğitimde demo hesapta işlem yapmayı ve ‘take profit’ (kâr al), ‘stop loss’ (zarar durdur) gibi bekleyen emirleri kullanmayı öğrenir.


■ Pratik Yapma ve Trend Analizi: Yatırımcılar sorunsuz olarak platformda al-sat yapar. Onlara fiyatların teknik olarak dönüş seviyeleri ile ilgili bilgiler verilir. Destek direnç analizleri ve trend analizlerinin nasıl yapılacağı konusunda basit bilgiler verilir. Aynı zamanda örneklerle marjin seviyesi ve kar-zarar hesabını yapabilme becerisi kazandırılır. Yatırımcılar eğitim sonunda optimal marjin seviyesi kullanarak maksimum başarı elde etmeye çalışır.

■ Formasyon ve Indikatör Eğitimi: ileri düzey teknik analiz eğitiminde yatırımcılar destek-direnç ve trend analizine ek olarak en çok kullanılan formasyonlar ve indikatörler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca formasyon bulmayı ve formasyonları birleştirerek kendilerine özgü yatırım stratejisi oluşturmayı öğrenirler. Eğitimde yatırımcıların alım-satım stratejisini oluşturarak yatırım planı çıkartmaları ve psikolojik faktörleri devre dışı bırakmaları hedeflenir.
■ Ekonomik Veri Analizi: Yatırımcılara ekonomik takvimde yer alan veriler hakkında bilgiler verilir. Ekonomik veriler sonrasında pariteler başta olmak üzere emtia ve endekslerin grafiklerdeki örnekler yardımıyla nasıl hareket ettikleri açıklanır. Önemli merkez bankaları ve bu bankaların para politikaları hakkında da bilgiler verilir. Para politikalarının orta-uzun vadede pariteleri ne yönde etkileyeceği konusunda yatırımcıların varsayımda bulunmaları buna göre yatırım kararı almaları hedeflenir.■ Psikolojik Analiz ve Risk Yönetimi: Yatırımcılara işlem ve kar planı oluşturma konusunda yardımcı olarak karı maksimize etme ve olası zararı engelleme hedeflenir. Yatırımcılara bütçeleri oranında risklerini belirleme ve bu riski yönetebilme konusu anlatılır. Aynı zamanda yatırımcıların geçmişte yapmış olduğu işlemler incelenerek yapılan zararların nedeni araştırılır ve bu hataların telafisi üzerinde durulur. Yatırımcılara kilit pozisyonu, pozisyon ekleme, ters işlemle zararı kara çevirme gibi trader taktikleri de anlatılarak profesyonel trader olmaları sağlanır.

Işık FX’te tüm eğitimler yatırımcılara ücretsiz olarak sunuluyor. IşıkFX yatırımcısı olmasanız bile her çarşamba günü saat 18:00’de ofisimizde gerçekleştirdiğimiz piyasa sohbetimize katılıp ücretsiz ‘Piyasayı Tanıma’ eğitimi alabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu