Girişimcilik Haberleri

İpek Kıraç, tekne üretiminde sürpriz yatırımlara hazırlanıyor

Suııa-İnan Kıraç çiftinin iş hayatını Sirena Marine’de CEO olarak sürdüren kızı İpek Kıraç, tekne üretiminde sürpriz yatırımlara hazırlanıyor. Bu alanda uluslararası bir marka yaratma hedeflerinin olduğunu belirten Kıraç, ürettikleri yelkenli tekneyle Sirena Marine takımı olarak yarışlara katılacaklarım ve kalitelerini dünyaya kanıtlayacaklarını söylüyor.


Suna ve inan Kıraç’ın kızı olarak iş hayatına ilk adımı Kıraça Holding’in iştiraki Sirena Marine’de atan ve 2012’den beri bu şirketin CEO’su olan İpek Kıraç, bu işte önemli sürprizler yapmaya hazırlanıyor. Lüks yelkenli tekne işinde bu yıl önemli yatırımlarının ve yeni girişimlerinin olacağını söyleyen ipek Kıraç, ürettikleri performans yelkenli teknelerinden biriyle Sirena Marine takımı olarak yarışlara katılacaklarını da belirtiyor. Ekibiyle bu yarışlarda yer alarak ürettikleri teknelerin kalitesini dünyaya kanıtlayacaklarını belirten Kıraç, bu yıl içinde önemli sürprizler yapacaklan-nı anlatıyor. İpek Kıraç, “Maalesef bugünden açıklayamam ama bizi takip edin, yeni yatırım ve planlar olacak, inşallah yakın zamanda paylaşacağız” diyor.

tekne uretimi

LANSMAN CANNES’DA

ABD’de sürdürdüğü biyoloji eğitimini tamamlayarak 2011’de iş hayatına Sirena Marine’de başlayan ve 2012’de CEO olarak atanan ipek Kıraç, şirketin yönetim kurulu başkanı inan Kıraç’ın destek ve önerilerinin kendisi için çok önemli olduğunu söylüyor. Hedefinin tekne üretimi alanında Türkiye’den uluslararası bir marka çıkarmak olduğunu söyleyen Kıraç, fikir ve tasarım aşamalanndan tüm üretim süreçlerine kadar kendi imzalarının olduğu ilk tekne olan !

Euphoria 54 ile bu doğrultuda önemli bir adım attıklarım dile getiriyor. Kıraç, Arjantinli German Frers’in tasarladığı Euphoria 54’ün uluslararası sulardaki ilk tanıtımını gelecek eylül ayında Cannes Boat Show’da gerçekleştireceklerini de söylüyor.Her ne kadar Sirena Marine’de çalışıyor olsa da holdingin önemli şirketi Karsan’a da katkıları olduğunu ifade eden ipek Kıraç, Karsan’ın ürettiği otomobillere paslanmaz çelik borular ürettiklerini ve bunların birbirini besleyen işler olduğunu belirtiyor.

Babasının iş konusundaki fikirlerini çekinerek aldığını söyleyen Kıraç, “Bizlere akıl verir, sürekli ziyaret eder, destekleyici bir yapısı var. Şanslıyım. Ama onun fikirlerini alırken, çekinirim. Akşam eve gittiğimde mutlaka ne yaptığımı sorar. Fikirlerini paylaşır ve biz de elimizden geldiğince yapmaya çalışırız, inan Bey deyince benim için iki şey vardır, dikkat ve detay. Bu iki konu iş hayatında ilk sırada yer alır.”

“TATİLLERİMİ AİLEMLE TEKNEDE YAPARIM”

İpek Kıraç, tekne merakının ailesiyle yaptığı tatillere dayandığını söyleyerek şunları anlatıyor: “Çocukluğumdan beri tatillerimizi teknede yaparız. Deniz insanı sayılırım. Annem, babam ve ben her yıl iki hafta teknede tatil yapıyoruz. Sadece Türkiye kıyılarını tercih ediyoruz ve daha ziyade Marmaris-Göcek kıyılarında yelken açıyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu