Pazarlama Reklam

Instagram fenomenleriyle Türkiye’nin tanıtımı yapılıyor

Dünyada okluğu gibi Türkiye’de de pek çok marka Instagram fenomenleriyle projeler geliştiriyor. Şimdi de Türkiye’nin tamtmu için bir çalışma başlatıldı. Projede yer alan Instagram fenomeni ve profesyonel fotoğrafçı Mustafa Seven, ilk ayağuı tamamlandığını, önümüzdeki haftalarda gelecek fotoğrafçılarla ikinci ayağı gerçekleştirmek içnı yola çıkacaklarım söylüyor.


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki markalar da sosyal medya fenomenleriyle etkin çalışmalar yürütüyor. Bazen onlara özel lansmanlar yapılıyor, bazen de fenomenlerin odağa alındığı sosyal medya kampanyaları düzenleniyor.

Instagram fenomenleri

Instagram, markaların en çok tercih ettiği alanların başında geliyor.

Türkiye’de en çok takipçisi olan Instagram hesabı, endüstriyel mutfak üreticisi Mehmet Kırali’ye ait olan ve 850 bine yakın takipçisi bulunan Civiling. işinden istifa edip Instagram’a odaklanan Sezgin Yılmaz’a ait ve 800 bine yakın takipçisi bulunan sezyilmaz ikinci sırada yer alıyor. Profesyonel fotoğrafçı Mustafa Seven’e ait 692 bin takipçisi bulunan mustafaseven de üçüncü sırada bulunuyor.

Bu üç isim yalnızca Türkiye’deki değil, dünyanın pek çok ülkesindeki insanlar tarafından takip ediliyor. Bu nedenle de markaların, özellikle de uluslararası markaların çalışmak istediği isimlerin başında geliyorlar. Aynı anda pek çok projenin içinde yer alıyorlar.

TÜRKİYE’NİN TANITIMI

içlerinden biri, Mustafa Seven, son olarak Türkiye’nin tanıtımı için yapılan bir projeye dahil oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ana sponsorluğunda yürütülen proje, Turizm ve Kültür Bakanlığı desteği ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştiriliyor. Projenin ilk rotası, dünyada takipçileri yüksek instagram fotoğrafçıları Türkiye’ye davet edilerek tamamlandı.Proje için açılan ComeSeeTurkey hesabının iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde 37 bin takipçisi olduğunu söyleyen Seven, “Farklı ülkelerden projeye davet ettiğimiz İnstagram fenomeni olan 10 fotoğrafçının kendi hesaplarından paylaşmış olduğu fotoğraflar tüm dünyada canlı olarak yayınlandı ve proje kapsamında çekilen fotoğraflar iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde 8,5 milyon like aldı” diye konuşuyor. 24 milyon kişi tarafından görüntülenen bu projenin amacına ulaştığını söyleyen Seven, yakında gelecek diğer fotoğrafçılarla ikinci rotayı gerçekleştirmek için yola çıkacaklarının da altını çiziyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu