Cuma , Şubat 15 2019
Anasayfa / Pazarlama Reklam / İnci Deri, 360 derece iletişime hazırlanıyor

İnci Deri, 360 derece iletişime hazırlanıyorİki yıl önce mağazalaşma ve markaya odaklanma karan alan İnci Deri, moda markası algısının altım çizen çalışmalara imza atıyor. Dört sezondur Niyazi Erdoğan ve Gamze Saraçoğlu’nun tasarımlarmı mağazalarında sunan şirket, 2015’te tüm mecraları kullanacağı bir iletişim kampanyası yapmaya hazırlanıyor.

Son günlerde perakende markalarının iletişim kampanyalarını ardı ardına mecralarda görmeye başladık. 2015’te bu markalara yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Bu yönde çalışma yapan şirketlerden biri de İnci Deri.

inci deri

Türkiye’deki 97 mağazasıyla ayakkabı perakendesinin önemli oyuncularından biri olan inci, 2015’te tüm mecraların kullanıldığı bir iletişim kampanyasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Franchise sistemiyle Türkiye’ye yayılan ve 2013 yılı cirosu 138 milyon lira olan şirket, bu yılın sonunda 183 milyon TL’lik ciroya ulaşmayı hedefliyor.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

iki yıl önce üretimden tamamen çıktıklarını ve Türkiye’de 67 üreticiyle çalıştıklarını söyleyen İnci Deri İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Müdürü Zeynep Çalıştıran, İnci’nin moda markası olarak algılanması için çalıştıklarının altını çiziyor. Son yıllarda moda haftasında tasarımlarını sergileyen tasarımcılar için defile ayakkabısı yaptıklarını anlatan Çalıştıran, dört sezondur da Niyazi Erdoğan ve Gamze Saraçoğlu’nun İnci Deri için farklı tasarımlar yaptığını belirtiyor. Bunun kendilerine tasarım anlamında farklı bir bakış açısı kazandırdığını söyleyen Çalıştıran, “Biz marka olarak tasarıma odaklandık. Kendi tasarım ekibimizi de bu amaçla güçlendirdik” diye konuşuyor.

Tasarım dışında iletişim konusunda da çalışmalar yaptıklarını ifade eden Çalıştıran, şu anda basın ve açıkhava mecralarını etkili olarak kullandıklarını, 2015’te ise televizyon, sinema ve radyoyu da kullanacakları bir iletişim kampanyasıyla mecralarda boy gösterecekleri bilgisini veriyor.

Uzun zamandır Frög ile çalıştıklarını söyleyen Çalıştıran, yeni kampanya için de bu ajansla yola devam edileceğini ifade ediyor.

  Spotify, reklam pastasından pay almaya çalışıyor
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

İnsan yaşamının her evresinde pazarlama var!

Pazarlama deyince aklınıza ne geliyor? Pazarlama sadece ‘pazar’ (market) sözcüğünden esinlenen bir disiplin mi? Hayır, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir