Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / İbrahim Çağlar, reklam ve inşaat işine girdi

İbrahim Çağlar, reklam ve inşaat işine girdiibrahim-caglarİstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, iş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. İki dönem İTO Meclis Başkanlığı yapan Çağlar, bu yılkl oda seçimlerinde İTO Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Çağlar, tekstilci kimliğiyle bilinen bir işadamı olmasına rağmen son yıllarda farklı sektörlerle öne çıkmaya başladı. Değişik sektörlerde peş peşe yeni şirket kuruluşları yapıyor. Geçen yıl enerji, haberleşme ve sağlık turizmi alanlarında şirketler kuran Çağlar, bu ay iki yeni şirketle karşımıza çıktı. Sektörler yine farklı, inşaat ve reklamcılık. Çağlar, Değer Gayrimenkul Yatırım A.ş. ile konut inşaatı, United Entertain Türkiye Teknoloji ile de reklamcılık sektöründe faaliyet gösterecek. Çağlar’ın sahibi olduğu şirket sayısı yenileriyle birlikte 13’e yükseldi.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

United Entertain Türkiye Teknoloji A.Ş, Almanya merkezli United Entertain ile yüzde 50-50 ortaklıkla kurulmuş. Alanında dünya devi olan United Entertain, 3D filmlerin gözlüksüz izlenmesini sağlayan Almanya’daki ilk sistemi geliştirmiş. Sistemin geliştiricisi Frank Buddenhagen. Otomatik stereoskopik ekranlar, 3D içerik yönetim ve otomatik stereoskopik sistemler geliştiren şirketin uzmanlık alanı 3D bilgi ve eğlence teknolojileri.

Buddenhagen, Türkiye’deki şirkette yönetim kurulu başkan yardımcısı unvanını almış. Çağlar’ın bu şirkette iki ortağı daha var. Biri İTO Yönetim Kurulu Üyesi Öznur Değirmenci, diğeri de bir dönemler Cen Ajans’ta yöneticilik yapan Ebru Altan. şirketle ilgili olarak görüş aldığımız Altan, şu kısa bilgileri verdi: “Gözlüksüz 3D ekranları getireceğiz. Metrolarda, açık havada uygun alanlara konulacak ekranlarda 3D reklamlar dönecek. Reklamlar daha canlı ve etkili hale gelecek. Ayrıca aklınıza gelebilecek her yere bu ekranlardan koyacağız. Marketlerdeki soğutucu dolaplara ekranlar yerleştireceğiz. Bu ekranlarda ürünler, markalarla ilgili 3D reklamlar yayınlanacak. Yepyeni bir mecra kazandıracağız. Şimdilik sinema sektörü için erken. Ama üzerinde çalışılıyor. Beş yıl sonra 3D sinemayı da gözlüksüz seyredeceğiz.”

  Sedaş İş Başvurusu - Sedaş Eleman Alımı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Bilişim meslek liseleri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimde Türkiye’nin 2023 hedefleriyle uyumlu bir sistemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir