Haberler

HAŞAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ FIRSAT EŞİTLİĞİ VAR

Tarihi İpek Yolu üzerinde şehir, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 2010-2011 akademik yılında açılan Haşan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bünyesinde barındırdığı fakülte ve yüksekokullarla bölgenin önemli bir bilim merkezi haline geldi.

HAŞAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

2006 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan Haşan Kalyoncu Üniversitesi, öğrenci almaya başladığı 2010-2011 akademik yılından bu yana önemli başarılara imza atarak büyümeye devam ediyor. Haşan Kalyoncu Üniversitesi’nin; Doğu ve Güneydoğu’nun sanayi ve ticaret kalbi olan, 180’e yakın ülkeyle bağlantısı bulunan Gaziantep’e kurulmasının ayrıca stratejik bir önemi bulunuyor. Küreselleşen dünyada kaliteli yükseköğretime daha fazla kişinin ulaşabilmesi için makul bir ücret politikası ve başarı odaklı bir burs programı uygulayan üniversite, öğrencilerine çift anadal programı ve yan’dal programlarından faydalanma imkânı sağlıyor.


Haşan Kalyoncu Üniversitesi; bilimin evrenselliği ve araştırma ruhu, özgürlükçü ve eleştirel düşünme, insana, doğaya ve çevreye saygı, fırsat eşitliği, bilgi ve ahlak uyumu ilkelerine dayalı bir vizyona sahip. Öğrenci merkezli aktif bir öğrenme ve sosyal-kültürel olanaklarıyla disiplinler arası bir yaklaşım benimseyen üniversite; 2013-2014 akademik yılında 5 fakülte, 20 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 17 bölümüyle öğrencilerine “merhaba” dedi. Haşan Kalyoncu Üniversitesi, kurulduğu günden beri özgür düşünce ortamında bilgi üretmeyi ve öğrencilerinin vizyonunu genişletip yenilikçi ve girişimci ruhlarını ortaya çıkarmayı hedef ediniyor. Üniversite; öğrencileriyle beraber bilimsel bir yaklaşım içinde katma değer sağlayan projeler üretmeyi; ayrıca bilimsel, sosyal ve kültürel alanlarda uluslararası üniversitelerle rekabet edebilecek çağdaş bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu