Pazartesi , Şubat 26 2018
Anasayfa / Girişimcilik / Günaydın’ın veliahtı kendi işini kuruyor

Günaydın’ın veliahtı kendi işini kuruyorgunaydin restoranTürkiye’nin et restoranı denilince akla gelen ilk isimlerinden olan Günaydın Et’in doğuşu İstanbul Bostancı’daki küçük kasap dükkanında gerçekleşti. Çalıştığı kasap dükkanını Nimet ve İsmet Yalçın ile birlikte satın alan Cüneyt Asan, yıllar sonra 45 şubeli bir dev oluşuma dönüşecek Günaydın Et’in görünen yüzü oldu. Et işini Türkiye’de en iyi bilen isimlerden ve sempatik yapısı ile kamuoyunun sevdiği işadamlarından olan Cüneyt Asan her ne kadar perde önünde olsa da Günaydm’ın ağırlıklı hissesi ve en önemlisi isim hakkı Yalçın Ailesi’ne ait bulunuyor.
Geçen haftalarda Esas Holding’in taliplileri arasmda yer aldığı Günaydın Et, bir süredir yerli ve yabancı ortaklık görüşmelerini sürdürüyor. Asan, konu ile ilgili olarak 2014’te bu işi bitiririz şeklinde görüş belirtiyordu. Aldığımız bilgiye göre Günaydın Et’in veliahtlanndan biri kendi işini kurmak için şirketten ayrıldı.

Günaydın’da daha çok yeni yatırımlarla ilgilenen Oğuzhan Yalçın’ın şirketten ayrıldığı, Moda’da önemli bir yatırım için kollan sıvadığı belirtiliyor. Hemen ekleyelim, babadan etçi olan Yalçın’ın üzerinde çalıştığı yatınm da et restoranı olacak.

 

Mutlaka Okuyun:  V4'ün Türkiye için önemi
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişim Fabrikası BİGG iş fikri başvurularını bekliyor

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı teknoloji ve yenilik odaklı iş fikri başvurularını bekliyor Fikir ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir