Pazartesi , Şubat 18 2019
Anasayfa / Makaleler / Güçlü Yanlarına Odaklanın

Güçlü Yanlarına Odaklanın“Dört Anlaşma” adlı kitabında Don Miguel Ruiz mutlu bir hayatın dört anahtarından birinin “sözünün eri olmak” olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, her zaman sözünüzü tutun. Verdiği sözde durmayan insanlar, işyerinde büyük bir hüsran kaynağı olabilirler, Chris, insanların sözlerini tutmamaları yüzünden komite toplantılarına dayanmakta güçlük çekiyor.

is yerinde
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Üyesi olması istenen komitenin başkanı, bir dahaki toplantıdan önce ekibin gözden geçirmesini istediği belgeler dağıttı. Toplantı gününde bir iş arkadaşı oldukça geç geldi ve bazılarının da belgeleri okumaya zahmet etmediği ortaya çıktı. Chris bağırmak istedi: “Neden zamanımı harcamayı kesmiyorsunuz?”

İş arkadaşlarınızı değiştiremezsiniz ama onlarla nasıl etkileşimde bulunduğunuzu değiştirerek iş ilişkilerinizin hüsrandan farklı sonuçlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızın zayıflıklarına değil kuvvetlerine odaklanacak önerilerde bulunun.

Araştırma yapmakta başarılı ama yazı yönünden zayıf bir iş arkadaşınız, yazı işlerini sizin halledeceğiniz konusunda hemfikir olduğunuz takdirde iki kişilik projeniz için harika bir ortak olabilir. Toplantılara geç kalma huyu olan yetenekli bir iş arkadaşınıza raporunu toplantının sonunda sunması için vakit ayrılmalıdır, başında değil. Hepimizin kuvvetli ve zayıf yanlarımız var. İş arkadaşlarınızın tutabilecekleri sözlere odaklanırsanız çok daha az hüsrana uğrarsınız.

  Yargı bağımsızlığı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

E-sporun gelecekteki içeriğine dair ipuçları

Oynanan oyunların rengi ve içeriği her geçen gün yeni ürünlerle zenginleşiyor. Artık farklı platformlar olaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir