Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Gönülleri Titretmek İçin Bir Şarkı Yeter

Gönülleri Titretmek İçin Bir Şarkı YeterBugüne dek farklı cihazları ele geçirmek için pek çok yöntem kullanıldığını görmüştük. Ama güvenlik açığının bir şarkı olup kulağa fısıldandığına ilk kez denk geliyorum. Güvenlik araştırma şirketi Zim-perium Labs’ın paylaştığı bilgiye göre, Android işletim sisteminde 1.0 sürümünden başlayarak güncel sürüme kadar devam eden bir açık nedeniyle, cihazda özel olarak tasarlanmış bir MP3 ses veya MP4 video dosyasını oynatmak zararlı kodun çalışması için yeterliymiş.

Gönülleri Titretmek İçin Bir Şarkı Yeter
Böylece kullanıcıyı herhangi bir web sitesine yönlendirmek veya ağ üzerinden amaca uygun kod enjekte etmek mümkün olabiliyormuş. Problemin son güncellemelerle giderildiği söyleniyor, ama yine de elinizdeki cihazın benzer bir açığa sahip olup olmadığını görmek isterseniz Google Play Store üzerinden Stagefright Detec-tor uygulamasını indirip kontrol edebilirsiniz. Detaylı bilgi bit.ly/zimperiumlabs adresinde yer alıyor.

Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarda yıllardır var olan bir açık nedeniyle, sadece bir müzik dosyası çalmak bile sistemin ele geçirilmesine neden olabiliyormuş.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.