Girişimcilik Haberleri

Girişimcilerin Yeni Gözdesi Waffle

Waffle’ı Türk damak tadına uyarlayıp yeni çeşitlerle zenginleştiren girişimciler hızla çoğalıyor.

waffleBu tarz işletmeler şimdi de franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya başladılar. Özellikle gençlerin ilgisi çok fazla…

Belçika menşeli hamur tatlısı waffle, Türkiye’de adeta kendi pazarını yarattı. Artık büyükşehirlerden küçük tatil beldelerine kadar hemen her köşede waffle satan bir işletme görebilirsiniz. Talep bu kadar çok olunca sadece vvaffle satan mekanların sayısı da artmaya başladı. Waffle’ı Türk damak tadına uyarlayan girişimcilerimiz yarattıkları yeni tatlarla ciddi bir müşteri kitlesine ulaştılar. Birçoğunun müdavimleri oluştu bile.


WaffIe satan dükkanlar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun ve Bursa’da yoğunlaşmış durumda. Şimdi bu alanda başarılı olan şirketler franchising ya da bayilik sistemleriyle büyümeyi hedefliyor. WaffIe markaları sahil şehirlerinde ve Anadolu’nun gelişmiş illerinde şubeler açmayı planlıyor. WaffIe, yurtdışında her ne kadar kahvaltıda tüketilen bir tatlı olsa da Türkiye’de genellikle kahvaltının yanı sıra atıştırmalık bir ara öğün olarak tüketiliyor. WaffIe, malzemeleri eklendikten sonra katlanarak ya da düz bir şekilde servis ediliyor. İsteyen bir restoranda oturup çatal bıçak kullanarak, dileyen sokaklarda dolaşırken yiyebiliyor.

2010 yılında kurulan WaffIe XL, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yer alan şubesinin ardından 2014 yılında hedefini 5 şube olarak belirledi. Franchise bedeli 30.000 TL olup, cadde üzerinde 30-50 m2 dükkana sahip olan işletmeciler VVaffIe XL şubesine sahip olabiliyor.Firma notu: Serüvenine 2010 yılında başlayan WaffIe XL”Extra Lezzet Limitsiz Seçenek”sloganıyla yoluna hız kesmeden devam etmektedir. Hamurunun kıvamı ve lezzetini en iyi seviyede tutarak verdiği hizmetle Bursa’da önemli yer edinmiştir.

İletişim: 224 245 77 78Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu