Girişimcilik Haberleri

Girişimciler gökyüzünde buluşuyor

etohumYeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimciler ile bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturmayı hedefleyen Etohum, yeni dönemde Türk Hava Yollan (THY) ile birlikte bir projeyle girişimcilere destek oluyor. 99 ülkede 223 nokta ile dünyanın en büyük dördüncü uçuş ağına sahip olan THY, toplantı, mülakat ve eğitimlerden oluşan altı aylık Etohum süreçlerini tamamlamış girişimcileri, uçuş esnasında uçak içi video sistemi PLANET sayesinde yatırımcılarla buluşturuyor.

Projelerini hayata geçirmek için maddi destek ve mentorluk arayan Etohum’un başarılı girişimcileri, yatırımcılara ulaşabilmek amacıyla girişimleriyle ilgili sunumlarını, THY’nin PLANET video sistemi üzerinden yapabilecekler. Etohum ve THY işbirliğiyle hayata geçen bu uygulama, girişimcilerin hem yaptıkları işleri duyurma şansını hem de projeleriyle ilgilenen yeni yatırımcıları bulma potansiyellerini artıracak. Uzun uçak seyahatlerinde potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirebilecek yatırımcılar ise yaratıcı ve özgün girişimler hakkında fikir sahibi olmak için yeni bir mecra kazanacak.


PLANET dijital sistemi, kabin içi eğlence sistemi olarak şu anda THY’nin A330, B777, B737-900, A340, bazı B737-800 ve bazı A321 tipi uçakları ile gerçekleştirilen dış hat uçuşlarında kullanılıyor. Yolcular, bu sistemde sunulan programlar arasında, uçak tipine göre koltuklarına yerleştirilmiş olan kumanda yardımıyla ya da ekranlarına dokunarak içerik seçimi yapabiliyorlar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu