Girişimcilik Haberleri

Girişimci Projelere İş Danışmanlığı

İNTERNETTEN FON BULAN GİRİŞİMLERİN SAYISI GİDEREK ARTARKEN, BAŞARILI OLMALARI İÇİN YENİ BİR DANIŞMANLIK SEKTÖRÜ ORTAYA ÇIKTI.

crowdfundingKitlelerin internet üzerinde girişimci projelere destek verdiği crowdfunding siteleri gün geçtikçe büyüyor. Bunların en ünlüsü, 2009 yılında Kickstarter sitesiydi.

Kickstarter’da 3 bin 87 teknoloji girişimine 90 milyon dolarlık fon sağlandı. Ancak fon sağlamak başarıyı garanti etmiyor. Bu yüzden fonu alan girişimlerde iş danışmanlarıyla çalışma trendi giderek yükselmeye başladı.


Akıllı saat işine Samsung ve Apple’dan önce giren Pebble da bu girişimlerden biri. Pebble Kickstarter’da 10 milyon dolar toplayarak rekor kırmıştı. Ancak başarılı olmak için sadece sağlanan fondan faydalanmadı.

HW Trek ve Dragon Innovation gibi danışmanlık şirketleri Pebble’in başarıya ulaşması için büyük rol oynamış durumda. Özellikle donanım girişimlerinin elinden tutan bu danışmanlık firmalarına “accelerator” deniyor. Kickstarter’ın kurucusu da oluşan bu yeni işkolunu kabul ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu