Anasayfa / Girişimcilik Fikirleri / Girişimci için yatırım araç olmalı

Girişimci için yatırım araç olmalıDr. Joachim BehrendtTürkiye’de melek yatırımcı lisansı almaya hak kazanan ilk yabancı olan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, İstanbul E-Ticaret Zirvesi’nde yatırım yapacakları projeyi seçerken pazar potansiyeli, iş modeli ve iş takımını nasıl değerlendirdiklerini anlattı.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Panelde BİC’nin yatırım yaptığı şirketlerden telefonkilifim.com kurucu ortağı Bulut Akışık, Gastroclub.com kurucu ortağı Gizem Oral Kutman ve Kargoweb.com kurucu ortağı Kaan Şenol ile birlikte girişimci ve yatırımcı ilişkileri hakkında bilgi paylaşımında bulunan Behrendt, bir girişimci için yatırım almanın en önemli konu olmadığının altını çizdi. Behrendt işini iyi yapmaya odaklanan bir girişimci için yatırım almanın sadece önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Behrendt, bir yıla yakın süre zarfında 250’den fazla projeyi değerlendirmeye aldıklarını, aynı dönemde telefonkilifim.com, GastroClub ve Kargovveb’e gibi üç önemli projeye yatırım yaparak 2013 yılında en fazla yatırım yapan melek yatırımcı şirketler arasında yer aldıklarını ekledi. Melek yatırımcılığın sadece sermaye sağlamak olmadığını dile getiren Behrendt, BIC Angel Investments şirketinin diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak girişimcilere finans, muhasebe, denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına katkıda bulunduklarını söyledi.

  Rahat Durmayan Girişimci Cavit Habib
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

imece, imeceLAB’ı hayata geçirdi

‘imece’ platformu, sosyal, kültürel ve çevresel meselelere kolektif bir şekilde çözüm üretilmesini sağlamak amacıyla açık …

Bir yorum

  1. Tamamıyla katılıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir