Girişimcilik Haberleri

Girişimci Esra Sertoğlu Şirketler Arası Spor Müsabakaları Düzenliyor

Şirketler ‘pedal’ çevirecek

istanbul championsBugünlerde futbol sahalarında hoş olmayan görüntüler olsa da spor dostluk ve centilmence rekabet etmeyi gerektirir. Bu bilinçle hareket eden girişimci Esra Sertoğlu ile Arda Saran, sporun kaynaştırıcı özelliklerini iş dünyasına taşıdılar. Geçen yıl “İstanbul Champions” adıyla şirketler arası spor müsabakaları organize etmeye başladılar. Esra Sertoğlu, online grup satın alma sitesi Grupanya’nın iki buçuk yıl genel müdürlüğünü yapmış bir girişimci. Buradaki ortaklığı halen devam ediyor. Yeni girişimini tenis milli takımının eski antrenörlerinden Arda Saran ile gerçekleştirdi. Yeni girişimlerinin amacı, şirket içi takım ruhunu pekiştirmek ve şirketler arasında centilmence bir rekabet ortamı oluşturmak. Bu hedefe ulaşılmış gibi görülüyor.

iki hafta önce Belgrad Ormanları’nda İkincisi gerçekleştirilen Vodafone İstanbul Champions Running’e 45 şirket takımı katıldı.


Centilmence mücadele edilen yarışta Arçelik takımı birinci, geldi. Tenis dalında İkincisi gerçekleştirilen İstanbul Champions Cups Tenis Turnuvası’nda ise 25 şirketin mücadelesi haberimizi yazdığımız sırada devam ediyordu. Öğrendiğimize göre, Esra Sertoğlu ve ortağı Arda Saran şirketler arası turnuvaları yaygınlaştırmak istiyorlar. Ancak futbol gibi kitlesel sporlardan uzak durmak niyetindeler. Atletizm ve tenis ile başladıkları yarışlara bisiklet ile devam edecekler. Bu yılsonuna kadar “İstanbul Champions Bisiklet” adıyla yeni bir yarış hayata geçirilecek. Henüz güzergah ve tarih netleşmiş değil ama yarış 15-20 kilometrelik bir parkurda gerçekleştirilecekmiş. Bu yarışın özelliği ise şirketlerin dışında bireysel katılıma da izin verilecek olması…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu