Girişimcilik Haberleri

Girişim savaşcıları kendi işlerini kurdu

YemekSepeti.com’un kurucusu Nevzat Aydın, PeakGames Kumcusu Sidar Şahin, Google Kurumsal Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı, Turkcell Perakendeler Başkanı Sait Ayaydın gibi alanlarında uzman toplam 25 isim bir araya geldi ve Türkiye’nin girişimcilere 360 derece destek veren ilk platformunu kurdu. Başvurular sonrası, özenle seçilerek programa dâhil edilen girişimci adaylarının işleri eğitim sırasında sıfırdan kurduruluyor ve danışmanlık desteği ile büyütülüyor. Program ilk mezunlarını verdi ve girişimciler kendi işlerini kurdu.

girisim savascilari egitimi

Dijitalleşen dünya ve yeni ekonomi düzeniyle birlikte artık insanlar kendi işlerini kurmaya daha sıcak bakıyor. Ancak başarılı bir iş modeli oluşturabilmek için içimizdeki girişimci ruh da tek başına yeterli olmayabiliyor. Çünkü bu süreçte iyi yapılandırılmış bir eğitime, iyi bir iş fikrine, doğru yönteme, iyi çalışan bir altyapıya, iş çevresine ve de işinizi kurduktan sonra profesyonel danışmanlık alabileceğiniz seçkin mentorlara da ihtiyacımız var. Şimdi girişimci adaylarının tüm bu ihtiyaçlarını aynı anda karşılayarak onlara 360 derece destek sağlayan yeni bir platform kuruldu: Girişim Savaşçısı.


Eğitmen kadrosunda bir SAT komandosunu, sanayi eski bakanını, CEO’yu, klinik psikologu ve seçkin e-ticaret mentorlarını barındıran programın başlangıcında katılımcılara sıra dışı uygulamalar içeren özel bir eğitim sunuluyor. Riva deresinden Karadeniz sahillerine kadar kürek çekmekten uygulamalı aikido eğitimine, psikolojik terapiden sokakta su satmaya kadar onlarca uygulamayı bünyesinde barındıran programda öncelikli olarak girişimci adaylarının özgüveninin ve dayanıklılığının artırılması ve disiplinli çalışma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Duygusal marka kimliği oluşturma

Adaylar bu sürede gerçek potansiyelleri ile yakından tanışıyor. Sonrasında ise katılımcılar yoğun bir teknik eğitim eşliğinde iş fikri oluşturmadan konsept geliştirmeye, pazar ve piyasa araştırmasından duygusal marka kimliği oluşturmaya, web sitesi kurmadan sosyal medya uygula

malarına, dijital pazarlamadan müşteri ilişkileri yönetimine, ikna psikolojisinden finans ve şirket tiplerine kadar uzanan toplam 34 ayrı başlıkta özel bir eğitim alıyor ve tamamının işi de program esnasında kurduruluyor. Girişim Savaşçısı Kurucusu Berke Sarpaş, ilk dönemde toplam 13 mezun veren programdaki tüm katılımcıların kendi işlerini kurduklarını söylüyor, işlerini kuran bazı girişimcilerin öyküleri ise şöyle:

Model5enden.Com

Okan Nahit, satış sektöründen gelen ve son birkaç yıldır 3D printer işine gönül vermiş bir girişimci. 3D printer konusunda çok bilgili olmasına rağmen, girişimcilik ile ilgili eksikleri olduğunu fark ederek bu programa başlıyor ve sonunda kendi işini kuruyor. Program esnasında kurduğu modelsenden.com ile Türkiye’nin her yerindeki kullanıcılara, fotoğrafını yükledikleri herhangi bir şeyin 3D printer ile basılıp kendilerine gönderilmesine imkan tanıyor.

KuzuGeliyor.Com

Diğer bir başarılı isim de Duygu Sarı. Kendisi 35 yaşında ve 11 senedir diş hekimliği yapıyor. Uzun yıllardır arayış içerisinde olan Sarı kendi işini kurma konusundaki projelerinden bir türlü sonuç alamayıp pes etmek üzereyken bu program ile karşılaşıyor ve kendine son bir şans daha tanıyor. Sarı, program esnasında www.ku-zugeliyor.com adresi ile başlattığı yeni doğan organizasyonları sitesi ile yola çıktı. Daha sitesi kurulmadan ilk siparişlerini almaya başladı.

GulceDereli.Com

Gülce Dereli de Girişim Savaşçısı’nın ilk dönem mezunlarından. Kendisi 25 yaşında bir endüstriyel tasarımcı. Ancak takı tasarımı yapmaya karar vermiş. Program öncesinde özellikle fason şekilde markalara üretim gerçekleştiren Gülce, şu anda kendi markasının tanınmasının keyfini çıkartıyor. Program ile birlikte yaptığı işi çok daha profesyonel bir noktaya taşıdığını belirten tasarımcı, üniversite hayatı üzerine Girişim Savaşçısı programının ona yüksek lisans kadar katkı sağladığını ve artık profesyonel hayatta karşılaşacağı her türlü tecrübeye de açık olduğunun altını çiziyor. Tasarımcı programda www.gulcedereli.com sitesini kurdu.

BeikideSensin.org

Seri girişimcilik demişken, henüz işin başında iki proje ile birden karşımıza çıkan bir diğer savaşçı ise Aykut Kadir Kurt. Kendisi seri girişimci olduğu kadar aynı zamanda da bir sosyal girişimci, ilk projesi olan www.belkidesen-sin.org sitesi ile insanları kemik iliği ve kök hücre donörü olmaları konusunda teşvik ediyor, ilk üç günde binlerce kişinin ziyaretine uğrayan site toplumda şimdiden bir bilinç oluşturmaya başladı bile. Bunun yanında kendi ajansını kuran Aykut, yakında www.haveadigital.com markasıyla farklı sektörlerdeki şirketlerin dijital reklam ihtiyaçlarını karşılayacak.

Nasıl katılabilirsiniz?

Programa katılmak için önce wmrw.girisimsavasoisi.org/basvur u adresinden ön başvurunun yapılması gerekiyor. Buradaki soruların yanıtları uzmanlarca incelendikten sonra adaylar psikolog Barış Gürkaş ve girişimci mentoru Berke Sarpaş’ın da yer aldığı bir görüşmeye davet ediliyor. Bu görüşmede detaylıca analiz edilen adaylar uzmanlarca puanlanıyor. Hemen akabinde kişilik envanteri testlerine tabi tutulan adayların tüm ölçümlerden elde ettiği genel ortalama 70 puan ve üzeriyse ilgili aday programa katılmaya hak kazanıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu