İş Fikirleri

Genç Yaşta Patron Olmak

patron olmakİlk deneyimim Ağaç hep yaşken mi eğilir ya da adam olacak çocuk küçükten mi belli olur bilemem ama hatırladığım ilk ticari deneyimim, beslenme çantamdakileri okul arkadaşlarıma satmamdı. Rock müzik sevdam, üniversite yıllarında rock kulübü kurmama öncülük etti. Bu kulüpte düzenlediğimiz partiler ve konserlerle organizasyon deneyimi kazandım.

Sonra kendi ticari organizasyonlarımı yaparak para kazanmaya başladım.

Her şey iyi giderken birikmiş tüm paralarımı ortaya döktüğüm dev bir festivale imza atarak büyük kazanç elde etmek istedim. Ekim 2006da Duman, Hayko Cepkin ve Erkin Koray gibi isimler aynı festivalde Yedikule Zindanları’nda sahne alacaktı. O gün yağan yağmur festivalin sonu, benim de en büyük başarısızlığım oldu. Uzun yıllar ödemek üzere bolca borç birikti.


Garantili İŞ Konser organizasyonundaki olumsuz deneyimimden sonra artık garantili işler yapmak istiyordum. O dönemde de perküsyon popüler olmuştu. Bir kursla anlaşıp güzel bir markayla ritim dersleri vermeye başladık. Ama bireysel derslerin geliri düşük, uğraşısı çoktu ve tatmin etmiyordu. Bir gün P&G’nin ajansı arayıp Rock’n Coke stantlarında ritim atölyesi yapıp yapamayacağımızı sordu. Hemen “Evet” diye yanıtladım. Hiç referansım olmadığı için elimdeki tek silahı kullandım: Bütçe. Dört gün boyunca sabahtan akşama kadar dört kişi çalıştık ve harcadığım para aldığımın iki katını aşmıştı. P&G standında Braun, Oral B, Orkid ve Ipana vardı. Kıvrak bir hamleyle web sitemizin referanslar bölümüne Rock’n Coke ile birlikte 6 referans logosu eklemiştim. Bu referanslardan sonra işler aldı yürüdü, onlarca şirketle çalışma fırsatım oldu.

Eğlendiren şirket O yaz dil eğitimi için üç haftalığına gittiğim Ingiltere’de ritim atölyesi düzenleyen birçok şirketten randevu aldım. Gördüm ki bu tarz çalışmalar, takım çalışmasını güçlendirmek ve motivasyonu artırmak amaçlı olarak ciddi bir talep görüyor. Ayrıca ritim dışında dans, koro, fotoğraf, resim, müzik gibi farklı atölyeler de bulunuyor. Onları Türkiye’ye getirmeye çalışacağımı söyleyerek kataloglarını, dosyalarını aldım. Sonuç mu? Hiçbirini Türkiye’ye getirmedim ve Türk eğitmenlerle bunları kendimiz yaptık. Bugün 250’den fazla şirketle 750’nin üzerinde etkinliğe imza atan M3 VVorks, birlikte çalıştığı 100 binden fazla profesyonelle Türkiye’nin iş dünyasını en çok eğlendiren şirketi konumunuda.Bir Yorum

  1. Şirket sahibi Olmadan, Ürün tedariği ile uğraşmadan, Sermaye harcamadan, Riske girmeden, Tedarik ve lojistik problemleri ile uğraşmadan kendi e-ticaret sitenize ve pazarlama ağınıza sahip olmak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.
    Arkadaşlar Kasım 2013′ten itibaren e-ticaret yapmaktayım. Profesyonel bir ekip ile çalışmaktayım sizler de dahil olmak isterseniz mail ile iletişime geçebilirsiniz.

    mail: info@alisverisbulutu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu