Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Geliştirilmiş jeotermal teknolojisine yatırım yapmak

Geliştirilmiş jeotermal teknolojisine yatırım yapmakGeliştirilmiş jeotermal teknolojisi

Enerji alanında sürekli yeni geliştirmeler tartışılıyor. Bu tartışmaların temel motivasyonu daha verimli enerji kaynaklarına ulaşmak. Jeotermal enerjide ortaya çıkan yeni bir kavram da bu anlamda yeni bir geliştirme, yeni bir iş fikri olarak öne çıkıyor:

Geliştirilmiş jeotermal teknolojisi
Geliştirilmiş jeotermal teknolojileri. ABD’li Ormat şirketinin de kullandığı bu teknolojilerin daha öncekilere göre yüzde 38 verim sağladığı iddiası dikkat çekici. ABD dünyanın en geniş jeotermal kaynaklarını bulunduran ülkesi. Ülkedeki potansiyel kaynakların büyüklüğü 3,4 gigavat düzeyinde. Fakat bu kaynağın çok küçük bir kısmı kullanılıyor. Bununla birlikte bu teknolojilerle bu verimin artırılması planlanıyor. Geliştirilmiş jeotermal teknolojiler, çevreye etkileri bakımından sorunlu olarak algılanıyor. Yeraltı sularına etkisi ve mini depremler yaratma riski çevrecilerin tepkisini çekiyor. Çevreye daha uyumlu bir jeotermal teknolojisi bu anlamda ciddi kaynaklara sahip Türkiye için de etkili olabilecek iş fikirleri arasında.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.