Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Kariyer ve İş İlanları / Geçimsiz Çalışanlara Ebeveynlik Yapmayın

Geçimsiz Çalışanlara Ebeveynlik Yapmayınİşyerinde ebeveyn tuzağına yakalanmak kolaydır. Sizinle aynı okuldan mezun olduğu için genç, hevesli bir çalışana büyük yakınlık hissedebilirsiniz. Bu kişinin karizması ve yüksek idealleri sizi kendisine hayran bırakabilir. Böylece de ona verdiğiniz bir işi yapmaya tenezzül etmeyip geri çevirdiğinde onun istediği gibi olmasına izin verebilirsiniz. Himayeniz altındaki bu gencin yeteneklerine daha uygun bir görev bulması için amiriyle konuşabilirsiniz. Eğer bunları yaparsanız, ebeveynlik yapıyorsunuz demektir, liderlik değil.

gecimsiz-calisanlar
Jason terfi ederek yönetim kadrosuna katılmak için sabırsızlanıyordu. Onun Sarmaşık Birliği altyapısından ve harika organizasyon yeteneğinden etkilenen üst düzey bir yöneticiyle samimiyet kurmuştu. Jason’m orta düzeyde bir amir olan patronu ona bir proje verdiğinde Jason, şirkette nispeten yeni olmasına rağmen projenin onun yeteneklerinin alünda olduğunu düşündü ve bunun, yönetim kadrosuna giden ilerleyişini yavaşlatacağı sonucuna vardı. Akıl hocası olan yöneticiye durumu şikayet edince o da amire projeyi başkasına vermesini söyledi. Jason’m projeyi devralan meslektaşı da kendisine angarya yükleniyormuş gibi hissetti.

Eğer bir eleman bu kadar özelse, bu elini attığı her işi iyi sonuçlandıracağı anlamına gelmeli. Elbette geleceği parlak çalışanlarınıza zor görevler vermek zorundasınız ama bu herkesin uğraşmak zorunda kaldığı işlerden onları sakınmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Eğer ilgi isteyen potansiyel yıldızın beklentilerini karşılamak için sık sık normal yolların dışına çıktığınızı fark ettiyseniz, yöneticilikten ziyade şımarık bir çocuğa babalık yapıyorsunuz demektir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

BES’te kariyer fırsatı var

Bireysel emeklilik hızla büyüyen ve daha da büyümeye aday bir sektör. Gençlere kariyer basamaklarını hızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir