Pazar , Şubat 24 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Galaksiler Arası Savaşta 330 Bin Dolar Yok Oldu

Galaksiler Arası Savaşta 330 Bin Dolar Yok OldugalaksilerGeçtiğimiz ay oyun dünyası, bunca yıllık teknoloji yazarlığım boyunca beni en çok şaşırtan ve heyecanlandıran olaylardan birine sahne oldu. Hikâye şöyle: Eve Online, 11 yıldır yayında olan bir oyun. Bilim kurgu temalı bu oyunda filonuzu geliştirip diğer oyuncularla yıldızlar ve gökadalar arasına dağılmış dev birliktelikler kurarak diğer gruplara karşı varlığınızı korumaya ve üstünlüğünüzü kanıtlamaya çalışıyorsunuz.

Oyunun yaklaşık 500 bin oyuncusu var ve her oyuncu ayda yaklaşık 15 dolar ödeyerek sistemde kalıyor. Oyunda belli bir aşama kaydedebilmek için para kazanmak, para kazanmak için de uzun süre oyunu sürdürerek birçok görevi başarmak gerekiyor. Dolayısıyla benzer başka oyunlarda olduğu gibi, bu oyunda da ender bulunan veya elde etmesi aylar süren eşyalar gerçek dünyada iyi para ediyor. Örneğin oyunun en büyük savaş gemisi olan Titan sınıfı bir gemiye hemen sahip olmak istiyorsanız, gerçek dünyada biçilen değer ortalama 3 bin dolar.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Olay, böyle büyük bir ekonominin döndüğü dünyada, önemli bir mevzide konuşlanmış olan oyunculardan birinin aylık ödeme yapmayı unutmasıyla patlak veriyor. Bunun üzerine diğer grup bunun farkına varıyor ve saldırıya geçiyor. Ortalık bir anda mahşer yerine dönüyor. 21 saat süren savaşa 55 ittifak ve 717 şirket katılıyor, kıyasıyla mücadelede Titan sınıfından 75 gemi paramparça oluyor. Savaş bittiğinde ortada gezen enkazın bedeli oyun içi para birimiyle 11 trilyon. Parçalanan üs ve gemileri satmak isteseniz gerçek dünyadaki karşılığı 330 bin dolar.

Peki sonra ne oldu? Oyunun yapımcıları da bu efsanevi savaşın anısını yaşatmaya karar verdi ve savaşın geçtiği yere parçalanan gemilerin enkazından oluşan dev bir anıt yerleştirdi. Oyun diye geçtiğimiz şeylerin nereye doğru gittiğini gösteren güzel bir örnek; belki siz de günün birinde ziyaret edersiniz. Wired’\n konuya dair öyküsünü bit.ly/epicevebattle adresinde bulabilirsiniz.

  iTraject ile Yörüngede Harika Bir Yolculuğa Hazırlanın
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Gece gören mobil haritalama sistemi

Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir