Pazartesi , Ekim 22 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Fiba Grubu, güneşe de adım atacak

Fiba Grubu, güneşe de adım atacakmurat ozyeginKamuoyunun ağırlıklı olarak finans ve hizmet sektörlerindeki etkinliği ile tanıdığı Özyeğin Ailesi’ne ait Fiba Grubu, enerji alanında da emin adımlarla ilerliyor. Özellikle de rüzgarın hakimiyetinde olduğu yenilenebilir enerji alanında önemli yatırımlar söz konusu. Onur Yazgan’ın yönetim kurulu üyeliğini ve genel müdürlüğünü yürüttüğü enerji grubunun 40’a yakın şirketi bulunuyor. Bu şirketler mevzuat gereği kurulan ve her biri ayrı statüde konumlandırılan santralleri temsil ediyor.
Öğrendiğimize göre, Fiba, ailede Murat Özyeğin’in sorumluluğunda olan enerji alanında yeni bir şirket daha devreye aldı. Yine yenilenebilir enerji alanında ama bu kez güneş santrali kurmak için çalışmalar yürüten Solar Point adı verilen şirket, Denizli’de bir proje geliştiriyor. Grubun, Denizli Çardak’ta 15 MW kapasitesine sahip bir yatırım için kolları sıvadığı dile getiriyor. Santral, MW başına 1,1 milyon dolar düzeyinde

bir maliyetle kurulacak. Çanakkale Gelibolu’da da yeni bir rüzgar santralini bir ay içinde devreye almaya hazırlanan grubun, ayrıca Soma’da da yatırımı süren bir termik santral inşaatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Gönül Kahvesi İzmir’den Dünyaya Açılıyor

Temelleri 1990’lı yıllara dayanan Gönül Kahvesi, yaklaşık 16 yıl önce İzmir’de kuruldu, inovasyonu odağına koyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir