Şirket Haberleri

Feka Otomotiv, Türkiye ve dünya çapında faaliyet gösteriyor

FEKA OTOMOTİV
Dünyanın pek çok bölgesine hizmet veriyor

Ferit Karslıoğlu tarafından 1988 yılında Bursa’da kurulan Feka Otomotiv, ikinci el 2 adet plastik enjeksiyon makinesi ile 100 m2’lik alanda üretime başladı. 1990 yılında anonim şirkete dönüşen Feka, 1994 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 bin 500 m2 kapalı alanı olan kendine ait işyerine sahip oldu. 2000’li yılların başında yaşanan ekonomik krize rağmen büyüme çizgisini sürdüren şirketin işyeri, kapalı alan tevsii inşaatla 10 bin m2’ye ulaştı.

Feka Otomotiv

Feka Otomotiv, 1995 yılında kendi kalıphanesini kurup CAD/CAM ile kalıplarını imal etmeye başladı. 2001 yılından itibaren de kendi tasarımlarını müşterilere sunar hale geldi. 2010’dan itibaren ise artık teknolojiyi takip edip bünyesine uyarlayan değil, teknolojiyi yaratan ve yönlendiren firmalar arasında yerini almak amacıyla, başta AR-GE Merkezi olmak üzere, altyapısını yeniden şekillendirmeye başladı.

Günümüzde üretim, kalite, AR-GE faaliyetleri, tasarım yeteneği ve rekabetçi özellikleri ile Türkiye ve dünyanın en önemli OEM firmaları ile Co-Designer olarak çalışma hayatını devam ettiriyor. 2014 yılı Eylül ayında kuruluşunun 25’inci yılında 25 Milyon TL’lik yatırımla birlikte, 15 bin m2’lik yeni fabrika binasını hizmete açtı. Feka, 5 çalışanıyla hizmete başladığı yolculuğunda bugün 555 personele istihdam sağlar hale geldi.Feka Otomotiv, Türkiye ve dünya çapında faaliyet gösteren otomotiv dünyasının önde gelen firmalarına başta iç ve dış dikiz aynaları, her türlü aydınlatma lambaları ve akşamları, su genleşme ve direksiyon hidrolik yağ depoları, montajlı trim parçaları üretimi olmak üzere parça tasarımı, kalıp dizaynı ve üretimi, seri mamul üretimi yapıyor.

Fiat, Ford, General Motors, Hyundai, Karsan, Magneti Marel-li, Peugeot-Citroen (PSA), Porsche, Renault, Toyota, Volkswagen markalarına yönelik çözümler sunulmasının yanı sıra bu firmalarla proje bazlı da çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Feka Otomotiv, başta Türkiye olmak üzere, ABD, Brezilya, İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya, Fransa, Polonya, Rusya, Güney Afrika, Çin, Güney Kore, Japonya gibi ülkelere ve global çapta dünyanın pek çok bölgesine ihtiyaca yönelik hizmet sağlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu