Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Farklı Grisiniler Üretin

Farklı Grisiniler ÜretinFARKLI GRISINILER ÜRETİN

Grisini (grissini) oldukça lezzetli, diyetle özdeşleşmiş doyurucu çubuklar. “Gıda işi her zaman kazandırır” diyen genç emekliler için yaratıcı bir iş fırsatı olabilir. Bu

Grisinilerişi yapanların çoğu sadesi kepeklisiyle yeni çeşitler geliştiremedi. Simit kültüründen ilham alam susamlısı ayrıcalıklı bir konuma gelse de meraklıları için önemli beklentiler var. Örneğin anasonlu, baharatlı grisiniler. Sütlü kakaolu, fındıklı, hatta çikolata kaplı olanlar… Onlarca yeni çeşit üretmek mümkün. Yeter ki bir marka yaratma hevesi içinde olun.
Çeşitli tipte grisiniler üretmeli için devasa yatırım bütçeleri gerekmiyor. Mütevazı bir sermayeyle işe koyulup piyasanın dikkatini çekmek mümkün. Yeter ki çeşitlerinizi ambalajların güzelliği yansıtabilin. Türkiye’de grisini ve galeta üretim makineleri yapan konusunda uzmanlaşmış firmalar var. Araştırın göreceksiniz. Riskiniz bu iş kolunda gıda endüstrisinin geneline göre çok daha az.

Ürün ‘dehidrate’ (suyu alınmış/ kurutulmuş) olduğundan son kullanma tarihleri nispeten uzun. Bayatlama riski de neredeyse yok. Ufak bir imalathane, hijyen kurallarına dikkat ettiğiniz sürece işinizi görür.

Sert ve yumuşak buğday hamurlarını karıştırarak daha kıvamlı grisiniler elde edebilirsiniz. Son trend ise kurutulmuş meyve parçacıkları içeren dekoratif görünümlü grisiniler.

Üstelik peyniraltı suyuyla (uluslararası ifadesiyle ‘vvhey’ de deniyor) zengin proteinli çeşitler yaratmanız da mümkün.

Hem doyurucu hem besleyici… Klasik grisini kalıplarının dışına çıkabilir, yeni boylar yaratarak farklılık odaklı bir strateji izleyebilirsiniz. Bizim kodeks izin veriyor mu bilmiyoruz ama yağı azaltılmış tahinli çeşitleri de ürün gamına katmakta yarar var.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir