Girişimcilik Haberleri

Elif Ural Spa ve Türk Hamamı İşletmeciliğini Seçmiş Bir Kadın Girişimci

Türk hamamı zinciri kuruyor

Elif Ural, iş alanı olarak kendisine spa ve Türk hamamı işletmeciliğini seçmiş bir kadın girişimci. Antalya’da spa yöneticiliği yaparken Çinli bir müşterisinin daveti üzerine 2008 yılında Çin’e gitmiş. Pekin’de Morley Holy adındaki termal otelin spa’sının işletmeciliğini Çinli ortağıyla birlikte üstlenmiş.

elif uralUral’ın Çin’deki işleri halen devam ederken, Antalya’ya dönüşü muhteşem olmuş. Halen ‘Ladelmare SPA’ markasıyla Antalya’da dört tane beş yıldızlı otelin SPA ve Türk hamamını işletiyor.

32 yaşındaki girişimci gelecek yıl dört tane beş yıldızlı otelin işletmesini almak üzere anlaşma imzalamış. Yalnızca Antalya değil, İtalya’ya da açılan Ural, Sardunya Adası’ndaki Arbatax, Monte ve Borgo otellerinin spa merkezlerini işletiyor. Ural’ın şirketi Akel Turizm’in işlettiği spa’larda 550 kişi çalışıyor. Azerbaycan’da anahtar teslimi spa kuran Ural, şimdi eski Doğu Bloku ülkelerine geleneksel Türk hamamı zinciri kurma niyetinde.


Oteller ve alışveriş merkezlerinin dışında bağımsız olarak kurulacak Türk hamamlarının ilkinin Kiev’de olacağını öğrendik. Bu proje ile ilgili bilgi veren Ural, “Rusya’dan ve Ukrayna’dan gelen müşterilerimizin talebi üzerine böyle bir projeye başladık. En az iki dönümlük arazilerde Türk hamamı kuracağız. Kiev, Moskova ve Prag’ta Ladelmare isimli Türk hamamlarını açacağız. Arazileri belirledik; 15 güne kadar incelemeye gideceğim” diyor. Arazi hariç 150 bin dolarlık yatırımla kurulabilecek Türk hamamlarının 2014’ün Nisan ayında açılması planlanıyor. Farklı iş arayışlarını sürdüren Elif Ural, İstanbul’daki önemli bir inşaat grubunun eski ve yeni projelerindeki spa’ları işletmeye de talip olmuş. Görüşmelerin iki aydır devam ettiğini belirtelim…Bir Yorum

 1. Internet sıtenızdekı yazıyı okudum ve kendım de spa yonetıcılıgı yaptıgım ıcın cok ılgımı cektı.
  Yaklaşık 10 yıllık bır rusya yasantım ve tecrubelerım vardır ve bu tecrubelerımın fırmanıza cok katkı saglayacagına ınanıyorum.

  Rusya dakı projelerınızde ben de gorev almak ısterım. Seyahat problemım bulunmamaktadır.
  İyi gunler….
  Ugur cetın
  05077207970

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu