Pazar , Eylül 16 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Elektrikli araç dönüşümü

Elektrikli araç dönüşümüElektrikli araçların kullanımı gittikçe artıyor. Pil teknolojilerindeki gelişim, şarj istasyonlarının yaygınlaşması bu araçların kullanılmasını yaygınlaştırıyor. Otomobil şirketleri, sıfırdan elektrikli araç modelleri geliştiriyor. Peki şu an trafikte olan konvansiyonel araçlara ne olacak? İşte XL Hybrids’in modeli burada devreye giriyor.

Elektrikli araç dönüşümü
Elektrikli araçların yaygınlaşması ile bu araçlar da elektrikli hale gelecek. Boston merkezli şirket, araçların motorunu sökerek bunun yerine elektrikli bir motor ve lityum pil koyuyor. Böylelikle bu araçları hibrid modellere çeviriyor, Bu çevirme işlemi araç sahiplerine inanılmaz yakıt avantajları sunuyor. Buna göre dönüştürülen araçlar bir önceki modele göre yüzde 20 yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu iş fikri özellikle geniş dağıtım ağı bulunan şirketler için önemli avantajlar demek. Dolayısıyla şirketin FedEx ve Coca-Cola gibi günlük operasyonunda kara taşıtlarını yoğun olarak kullanan birçok müşterisi bulunuyor. Şirket, ABD’de yatırım yapılması uygun olan girişim listelerinde üst sıralarda yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Para Kazandıran 50 İş Fikri Önerisi

Elektrikle çalışan mini traktör, tedarikçi seçimini kolaylaştıran mobil uygulama, rüzgar tribünlerinde ses azaltan metot… Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir