Şirket Haberleri

Dönerin Osmanlı mutfağındaki tarihi 18. yüzyıl’a dayanıyor

Franchise başvurularımızın yüksek olmasının nedeni müşteri sayımızın her açılan şube ile kartopu gibi büyümesi ve artmasıdır.

KasapDöner’in sürekli yükselen başarı grafiğini neye bağlıyorsunuz?

taner ictenÖncelikle belirlediğimiz dönemsel ve yıllık hedefleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ürün kalitesi, lezzeti ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermiyoruz. Bu alanda servis ve hizmet kalitemizi artırmak için daha çok çalışıyoruz. Biliyoruz ki herTürk döner sever. Ortada bir başarı varsa, bunu “tüketici beğenisini kazanmak” olarak niteleyebiliriz. Ayrıca tüketici iletişiminde de doğru yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Franchise başvurularının yüksek olmasının nedeni, müşteri sayımızın her açılan şube ile kartopu gibi büyümesi ve artmasıdır. Nisan 2014 itibariyle 17 şubemiz ile günlük 6 bine yakın müşteri ağırlıyoruz. Ağırlama süremiz yaklaşık 20 dakika, hafta sonları bazı şubelerimizde 1200 kişi ağırlıyoruz. Belirlediğimiz ilçe ve caddeler dışında franchise vermiyoruz. Bu caddelerde ‘ yer bekleyen çok sayıda iş ortağı adayımız var. “Önce kazandır sonra kazan” KasapDöner’in iş ortaklığına nasıl baktığımızı ifade eden en önemli ilke, iş ortaklarımızla ve çalışanlarımızla her ay büyüyen bir aileyiz ve kurumsallaşırken eksiklerimizi tamamlamaya, yanlışlarımızı düzeltmeye samimiyetle çalışıyoruz.

Tüketiciler açısından et standartlarınızdan, üretiminizden bahseder misiniz?

KasapDöner’in geçmişinde 67 yıllık bir Sarıtaş Et güven ve tecrübesi var. Etlerimizi ülkemizin en lezzetli kırmızı et üretimi yapılan Afyon yöresinde yetiştirdiğimiz hayvanlarımızdan elde ediyoruz. Kendi üretim yerlerimizin dışında yarım asırdır birlikte çalıştığımız üreticilerimiz var. Etimize güveniyoruz. Sarıtaş firma miza “Türkiye’n in Etçisi”denilmesi boşuna değil.

Yurt içinde kaç noktada varsınız?

Yurt dışıyla alakalı planlarınız nelerdir? KasapDöner şubeleşmeye başlayalı 12 ay oldu. İlk yıl önceliğimiz ,ülke tüketiminde yüzde 25’lik paya sahip olan İstanbul’du… Çünkü İstanbul, her bölgeden her gelenekten farklı damak tadlarının bir arada olduğu dünyanın en büyük metropollerinden biri. Nisan ayı itibariyle böyle bir metropolde 17. Şubemizi açtık. Bu ay sonunda Altunizade şubemizi açıyoruz. Ama bundan önce, ilk şehir dışı şubemiz olacak olan Bodrum Marina şubemizi açacağız, ilk yurtdışı çıkışımızı ise Kıbrıs’tanbaşlatıyoruz. Orada bu yıl sonuna kadar anlaşmaları tamamlanan 3 şube açacağız. Bunun dışında Amerika, Avrupa ve Asya’da belirlediğimiz şehir ve lokasyonlar da arayışımız sürüyor. Çünkü KasapDöner olarak, Türk dönerini dünyada hak ettiği yere getirmek ve bir dünya markası olmak için yola çıktık. Bunu gerçekleştirmek için 2015 yılı sonuna kadar Kıbrıs dışında en az beş şehirde olmak istiyoruz.

Dönerin ilk kez İngiltere’de yapıldığı iddiaları var. Türk markalarının yurtdışı faaliyetlerini değerlendirir misiniz?

Haberini Nisan şakası olduğu söyleniyor. Zaten haberi 5N1Kden okuduğumuzda birçok bilinmeyen yönü var. Birbirinden lezzetli bir çokTürk yemeğimiz zengin OsmanlI Mutfağı’ndan geliyor biliyorsunuz. Dönerin OsmanlI Mutfağı’nda tarihi de 18. yüzyıla kadar uzanıyor. Ülkemizin sosyo-ekonomik yapısı güçlenirken bize unutturulmaya ve sahiplenilmeye çalışılan bir çok değerimizi ve kültürümüzü tekrar kazanmak için çaba sarf ediyoruz. Yani nedeni duygusal da olsa maddi de olsa sonuçta geçmişimize ve tarihimize sahip çıkıyoruz. Bu güzel bir değişim ve gelişim… Türk markalarının yurtdışındaki çalışmalarını olumlu ancak yetersiz olduğunu düşünüyorum. Dünya markası olmak için önce şirketin doğru pazarlama yatırımı ve bütçesi olması, bu yatırımlarında doğru kişiler tarafından yönetilmesi gerekiyor. KasapDöner olarak hedefimiz, 10 yıl içinde dünyada döner denildiğinde akla gelen ilk marka olmak. Tabi ki 10 yılda bir dünya markası olacağız diye bir iddiamız yok. Ama markalaşma yolunda gerekli olan tüm pazarlama yatırımlarını yapıyoruz ve bu yatırımları doğru yönetmek içinde gerekli deneyime ve kadroya sahibiz. Bunu yaparken en önemli iş hedefimiz KasapDöner lezzetinden ve müşteri memnuniyetimizden asla ödün vermemek.

Sektöre İleriye dönük önerileriniz neler olur?

Rekabeti, müşteriye en iyi hizmeti sunmayı kolaylaştırdığı için seviyoruz, ilk KasapDöner şubemizi açtığımız da da piyasa da bir çok döner firması vardı. Şimdi de var. KasapDöner, ülkemizde herkesin, gerçek ve lezzetli Türk dönerini yeme hakkına sahip olduğunu, en kaliteli ürünlerle dekore edilmiş güzel mekanlarda, en ekono-mikfiyatlara yapılabileceğini gösterdi. Ürünlerini doğal bir ev mutfağındaki kaliteli malzemelerle üreterek sunuyor. Bu konuda söyleyeceğim klasik olacak ama, bizi izlemeye devam etsinler.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu