Haberler

Doğa kolejinin Altı bin öğretmeni, 60 bin öğrencisi var

doga kolejiDoğa Koleji, adeta bir eğitim ordusu kurdu. 2014-2015 yılına 106 kampüs, 6 bin öğretmen ve 60 bin öğrenci ile başlamaya hazırlanan kurum bu haliyle istihdam, kampüs ve öğrenci sayısıyla dünyanın en büyük eğitim kurumlan arasında üçüncü sıraya yükseldi. Doğa bir sonraki yıl kampüs sayısını 150’ye, öğrenci sayısını ise 100 bine çıkarmayı hedefliyor. Doğa’nın büyüme planı yurtiçiyle sınırlı kalmayacak, yurtdışında da büyüyecek. Bu doğrultuda Dubai, Abu Dabi, Katar ve Çin’de okul açma planları yapılıyor.

Dünya markası olmak için yeterli fona sahip olmak gerektiğine inandıklarını belirten Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, “Bu amaçla TÜRKVEN’in danışmanlık yaptığı, toplam varlıkları 2 trilyon doları aşan ve aralarında Dünya Bankası yan kuruluşu IFC (International Finance Corporation), DEG (Almanya Kalkınma Bankası) ve FMO’nun (Hollanda Kalkınma Bankası) da bulunduğu muteber global finansal kurumlarla 2011 yılında ortaklık kurduk” diyor. Doğa Koleji olarak Türkiye’nin adını dünyada duyurduklarını belirten Gazanker, 2014’te 19 dünya, 60’da Türkiye birinciliği elde ettiklerini söylüyor.


TEOG’da, 42 Doğa öğrencisi sınavlarda tüm soruları doğru yanıtladı. Askeri lise sınav birincisi Doğa’dan çıktı. Aynı şekilde yükseköğretim yerleştirme sınavlarında da öğrencileri başarılı sonuçlar alıyor. Doğa, 2014 YGS’de altı puan türünde okul ortalamalarında Türkiye birincisi oldu. Doğa öğrencileri arasında geçen yıl ilk beş tercihine yerleşen öğrencilerin oranı yüzde 85.

Doğa akademik başarıların yanı sıra sportif faaliyetlerde de başarılara imza atıyor. Doğa Koleji üç farklı takımı ile dünya şampiyonu olan tek okul. Genç Kız Voleybol Takımı Lizbon’da yapılan dünya şampiyonasında tek bir set bile vermeden dünya şampiyonu oldu.2009’da Genç Erkekler Basketbol Takımı, 2013’te ise Genç Kızlar Basketbol Takımı dünya şampiyonu olmuştu.

Gazanker, “Bağımsız şirketlerin araştırmalarına göre özel okul dendiğinde ilk akla gelen okul, yüzde 87 gibi büyük bir oranla Doğa Koleji. Bu marka algısını sadece kampüs sayısı ile yakalamanız mümkün değil. Memnuniyet, tavsiye etme ve gelecek yıl yeniden tercih etme eğilimlerinde ilk sırada yer almamızın nedeni, eğitime getirdiğimiz yüksek standartlar ve elde ettiğimiz başarılı sonuçlardır. Doğa Koleji Türkiye’deki her veliye çocuğuna mutlu ve başarılı bir gelecek sunma imkanı veriyor, işte en büyük başarımız bu. Okullarımızdaki t-MBA Eğitim Modeli bu yenilikçi eğitim anlayışımızın en güzel örneği. Doğa’da öğrenciler sadece üniversite sınavına hazırlanmaz, üniversite ve iş hayatına da hazırlanır. Gelecekte lider olmak istiyorsanız sadece iyi bir üniversitede okumak artık yeterli değil. Sizi hayata çok yönlü hazırlayan, algılarınızı açan bir lise eğitimi almak zorundasınız, işte t-MBA Eğitim Modeli bunu veriyor. Bu model o kadar başarılı oldu ki bugün ABD’den Rusya’ya, Azerbaycan’dan Brezilya’ya birçok ülkede bin 300’ü aşkın okulda uygulanıyor. Her yıl artan sayıda okul bizden t-MBA uygulama hakkını alıyor. t-MBA Türkiye’den çıkan ve dünyaya yayılan tek eğitim modeli” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu