İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Dijital iş fikirleri hayat buluyor

TTNET, yeni vizyonu TTNET 360 doğrultusunda, ekosistemini büyütecek dijital girişimcilik projelerine destek olmaya devam ediyor. TTNET, girişimcilere yönelik hazırladığı ‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’ ile girişimcilerden gelen iş fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi ve onların yatırımcılarla buluşmasına destek oluyor. ‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’na bugüne kadar 600’ün üzerinde girişimci başvurdu.

TTNET Teknoloji Vadisi Programi

 

Başvurular arasından ön elemeleri başarıyla geçen 34 girişimci için uygulanan eğitim programı da tamamlandı. KOSGEB tarafından desteklenen eğitim programına, TTNET bünyesinden yöneticiler de katıldı. Program kapsamında girişimciler ‘Girişimcilik Nitelikleri ve iş Kurma Süreçleri’, ‘Girişimciler için iletişim ve Sunum Teknikleri’, ‘Pazarlama Planı Hazırlama’, ‘Finansal Plan Hazırlama’, ‘Yönetim Planı Hazırlama’, ‘Üretim Planı Hazırlama‘ konularında eğitim gördüler.Eğitimlerin ve seçici komitenin değerlendirmesinin ardından kısa listeye giren girişimcilerin birbirinden farklı dijital iş fikirleri TTNET’in İzmir, İstanbul ve Ankara’daki kuluçka merkezlerine yönlendirilecek. TTNET Teknoloji Vadisi Programı’nda pek çok inovatif proje değerlendiriliyor. Alışveriş oyunu, farklı alanlar için indirim uygulamaları, online eğitim platformları, KOBİ’lere yönelik çözümler, dijital reklamcılık, hasta yakınlarına ve engellilere yönelik uygulamalar, girişimcilerin değerlendirilen projelerinden sadece birkaçı.

Kuluçka Merkezine yönlendirilen adaylara burada uygulanacak kuluçka sürecinde teknolojik altyapı, danışmanlık ve TTNET de dahil olmak üzere farklı kaynaklardan mentorluk desteği verilecek. TTNET, kuluçka süreci sonrasında ise girişimcileri potansiyel yatırımcılarla buluşturarak, fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi için destek olmaya devam edecek.Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu