Pazarlama Reklam

Derya Çan’ın sponsoru olmak Arnica’ya ne kattı?

Derya ÇanElektrikli küçük ev aletleri pazarının önde gelen markalarından olan Arnica, 191 milyon liralık ciroya ve 460 çalışana sahip. Son yıllarda hızla büyüyen şirketin yönetimi marka ve satış kampanyalanyla bu büyümeyi daha da artırmak için çalışıyor.

Amica, genellikle dizi ve programlara sponsor olmayı tercih ediyor. Fakat bunun bir istisnası var. Amica, bireysel sponsorluğun son derece sınırlı olduğu Türk sporunda dalışta isim yapmış milli sporcu Derya Çan’ın da iki yıldır sponsoru.


2013 yılına kadar spora veya bir sporcuya sponsor olmayı hiç düşünmediklerini söyleyen Amica Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akın, milli sporcu ve beden eğitimi öğretmeni Derya Çan’ın hayatını ve sponsor aradığını duyunca kendisine destek olmaya karar verdiğini anlatıyor. “Spor olarak hedef kitlemle çok uyuşmadığını düşünüyordum ama su sporlarına olan merakım sebebiyle kendisine destek olmak istedim”mdiye konuşan Akın, ancak sporcunun kırdığı rekorların ilgi gördüğünü ve hedef kitlenin de sporcuyu benimsediğini anlatıyor.

Amica olarak da her zaman kadınların yanında olduklarını, tüm kadmlann günlük yaşamlarındaki işleri kolaylaştırmaya yarayan pratik ürünler ürettiklerini belirten Akın, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Bu bizim için dalış sporuna merakı ve ilgiyi artırmak, imkanı olmayan amatör bir sporcuya destek olmak amacıyla yola çıktığımız bir projeydi. Bu anlamda çok başarılı oldu ve beklentilerimizin çok üzerinde medyada yer aldı. Marka algısıyla ilgili de çok başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Sponsorluklar markaya çok büyük katkılar sağlıyor ama yanlış sponsorluklar da bir o kadar zarar verebiliyor. Bu anlamda şu anki sponsorluğumuz, hem Amica’nın marka duruşu hem de Derya Çan’ın sportif başarılan ve kişisel olarak sahip olduğu disiplin ve istikrar itibariyle, birbiriyle örtüşen ve olumlu yansımalar sağlayan bir birliktelik.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu