Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Depremide Algılayabilen Bileklik

Depremide Algılayabilen BileklikSon birkaç yıldır bileğinize takıp spor etkinliklerinizi takip edebildiğiniz egzersiz bantları ve bileklikler çok moda. Bunlar üzerinde yer alan hareket algılayıcılarla kaç adım attığınız, ne kadar süreyle hareket halinde olduğunuz gibi bilgiler takip edilip rapor olarak sunulabiliyor. Şimdi bir özellikleri daha ortaya çıktı: Meğer depremi de algılayabiliyorlarmış.

bileklik
Peki nasıl? Geçtiğimiz ay Kaliforniya’daki Napa Vadisi’nde gerçekleşen deprem, bileğinde Javvbone Up etkinlik algılayıcı takılı olan birçok kişinin gece yarısı uyanmasına ve hareketlenmesine yol açmış.Tabii uyananlar bir daha kolay kolay uyuyamadıkları için Javvbone’a ulaşan etkinlik raporlarında, normalde sakin görünmesi gereken saatlerde toplu bir hareketlenme göze çarpmış. Kullanıcılar depremin merkezine ne kadar yakınsa, hareketlenme o kadar şiddetli. Detaylar jawbone.com/blog/ napa-earthquake-effect-on-sleep adresinde.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Güvenlikte İnovasyon İçin Kolları Sıvıyorlar

“Yalnızca güvenlikçiden değil, temizlikçiden, çaycıdan bile etkili güvenlik çözümleri bekliyoruz” Tüm sektörlere yön veren teknolojik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.