Cuma , Mart 9 2018
Anasayfa / Girişimcilik / Deprem Alarm Projesi Yaptı

Deprem Alarm Projesi YaptıOKULDA AKTİF

İrem Değirmencioğluİrem Değirmencioğlu, henüz 16 yaşında. Doğa Kolejinde Lise eğitimi alan Değirmencioğlu, girişimcilik konusunda okulda aktif görevlerde yer almanın kendisini geliştirdiğini söylüyor. Özellikle 10’uncu sınıfta öğrenci meclis başkanı olmasının hayatını değiştirdiğini belirtiyor.

KENDİMİ KEŞFETTİM
“Bulunduğum ortamlar ve yaptığım organizasyonlar sayesinde artık toplum içinde kendimi rahatça ifade edebiliyorum, insanlarla bir arada olmayı ve organizasyonlar düzenlemeyi seviyorum. Meclis başkanı olduktan sonra yeteneklerimi keşfettim, kendine güvenen bir birey haline geldim” diyor.

ÇALIŞMAYA DEVAM

Bugün Değirmencioğlu, girişimcilik anlamında oldukça aktif bir öğrenci. Deprem alarm projesi onun geliştirdiği projelerden biri. Proje kapsamında hazırladığı sarsıntıyı hisseden tahta, alarmın çalmasını sağlıyor. Projenin şu an tamamlandığını belirten Değirmencioğlu, “Ancak ses düzeyinde bir aksaklık çıktı. Sesin yeterli yüksekliğe ulaşması için çalışmalarıma devam ediyorum” diye konuşuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Sektördeki Boşluğu Gördü Güzellik Akademisi Açtı

“Kararlı olun” “Kadın girişimci olmayı dezavantaj olarak görmüyorum. Aksine bir kadının yapamayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiçbir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir