Kariyer ve İş İlanları

CVK’nın turizm yolculuğuna önderlik yapacak

bahri sahinKayserili krom kralı Çevik Ailesi’nin Taksim Savoy Oteli’ni Nurol Grubu’ndan satın alarak turizm sektörüne adım atması pek göze çarpmamıştı. Ardından gelen girişimi, Gümüşsuyu’nda ünlü Park Otel için başlanıp yarım kalan binayı 2010’da satın alması ise öyle olmadı. Bu girişim kamuoyunun yakın ilgisini çekti. Türkiye kromunun yarısını yer üstüne çıkaran CVK Grubu’nun patronu Mahmut Çevik, merakla izlenen bir sürecin ardından, 22 yıldır İstanbul’un göbeğinde ucube olarak duran binadan dillere destan bir otel yaratmasını bildi.

Savoy’un yerine kurulan Taksim CVK Otel’in ardından Gümüşsuyu’ndaki Park Bosphorus Hotel de geçen eylül ayında hizmete girdi.


Şimdi hedef daha da büyük. CVK’nın kurucusu, iki önemli yaürımından aldığı güçle turizmde hedeflerini daha yükseklere kurdu. Radikal’in ekonomi yazarı Jale Özgentürk’e verdiği bir röportajda, 2020 yılına kadar 20 oteli bünyesinde bulunduran bir turizm zinciri oluşturmayı planladığını dile getirdi.

Hiç kuşkusuz böylesi hedefler yalnız maddi güç ile realize olamaz.

Vizyon oluşturma ve uygulamada iyi bir profesyonel kadronun mesaisi ve emeği de şarttır.

İşte CVK bünyesinde bulunan bu deneyimli isimlerden biri, yakın zamanda grubun tüm turizm yatıranlarından sorumlu genel müdür olarak atandı. Uzun süredir CVK Grubu’nda ve şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapan Yrd. Doç. Dr. Bahri Şahin, CVK Hotels & Resorts çatısı altındaki tüm turizm yatırımlarından sorumlu genel müdür oldu.Şahin zaten uzun süredir CVK’nın turizm atılımlarında söz sahibi yöneticilerden biriydi.

Yatırımcı gruplarla ön görüşmelerin yapılması, yatırımların projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi, kalifiye insan kaynağının tedarik edilmesi, çok uluslu markalar ile yönetim ortaklığı görüşmelerinin yapılması ve yatırımın işletmeye açılması süreçlerini aktif olarak yönetti.

Turizm başta olmak üzere, gayrimenkul, inşaat ve sağlık endüstrilerinde 21 yıllık profesyonel yöneticilik yapan Yrd. Doç. Dr. Bahri Şahin, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede Avrupa Birliği ve Türkiye Ekonomisi’ üzerine yüksek lisansım tamamladı. Ardından yine aynı üniversitede doktora programını bitirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu