Pazarlama Reklam

Concept Ajans Reklam Sektöründe İlginç Bir Çalışmaya İmza Attı

volkan ikilerBu yıl içinde Allianz, Gratis, Kliksa ve Bolulu Hasan Usta’yı müşteri portföyüne katan Concept, reklam sektöründe ilginç bir çalışmaya da imza attı. Müşteri memnuniyeti konusunda GFK’ya bir araştırma yaptırarak ajansın güçlü ve zayıf yönlerini belirlediklerini söyleyen Concept Ajans Başkanı Volkan ikiler, sonuçlar doğrultusunda oluşturdukları aksiyon planı üzerinden ilerlemeyi sürdürdüklerini anlatıyor.

Concept, Türkiye’nin en çok ödül alan ajanslarından biridir.

Şekerbank’tan Çilek Mobilya’ya kadar pek çok müşteriye hizmet veren ajanstan en son gelen haber ise portföyüne 70’ten fazlâ ülkede faaliyet gösteren sigorta şirketi Allianz’ı dahil etmesiydi. Allianz, reklam ajansının Coca Cola’dan (Damla markasına hizmet veriliyor) sonra ikinci uluslararası müşterisi oldu.


Çok uluslu şirketlerin uluslararası iletişim gruplarına dahil olmayan bir ajansla çalışması zordur aslında. Ajans, bu açığı stratejik ekibini güçlü tutarak kapatmaya çalışıyor. Nisan ayında GFK ile anlaşarak müşteri memnuniyet araştırması yapmaya başladıklarını söyleyen Concept Ajans Başkanı Volkan ikiler, stratejik ekibi güçlendirme kararını ise bu araştırma sonucunda aldıklarını anlatıyor.

Peki araştırma yaptırma fikri nasıl oluştu? Bu soruya İkiler, şu yanıtı veriyor:

“Araştırma ve veriler içinde çalışıyoruz. Ye ben ajansların kendi adına araştırma yapmamasını garip bulurum. Bu yıl müşteri memnuniyeti araştırmasını yapmaya o yüzden başladık. Bundan sonraki yıllarda da devam ettireceğiz.”

YENİ İSİMLER KATILDI

Araştırmadan çıkan sonuçlar doğrultusunda hemen bir aksiyon planı oluşturulmuş. Güçlü olan kasların gücünü korumasına karar verilmiş ve strateji ekibi genişletilmiş. Yeni isimler dahil edilmiş ekibe. Yönetim kurulunda da farklılık yarattıklarını anlatan ikiler, yapılan çalışmalarla ilgili şöyle konuşuyor: “Strateji, müşteri ilişkileri ve yaratıcı ekip yöneticilerinin kuruldaki görevlerini daha da aktifleştirdik. Daha hızlı gitmesi gereken işlerle ilgili atölye sisteminde farklılık yarattık. Toplantı zamanı, görüşme sıklığı ve sunum aralıklarına kadar pek çok konuda müşteri talepleri doğrultusunda kararlar aldık. Her birimin sorumluluk alanlarını kitaplaştırdık.”Ajans, dijital hizmette de aktif olmak gerektiğini gördüğü için bu alanda da yatırım planı yapıyor.

Dijital hizmetin içeriden yönetilmesi gerektiği düşüncesiyle bu konuda adımlar atılacak.

2013’ün sektör için zorlu geçen bir yıl olduğunu da söyleyen İkiler, yeni müşteri alımlarıyla ajans olarak canlılıklarını koruduklarının altını çiziyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu