Haberler

Çocuklar için sanat

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) Yaz Atölyeleri, çocuklara öğretici ve eğlenceli bir yaz yaşatmayı amaçlayan programlarına başlıyor. 7 Temmuz’dan 19 Ağustos’a kadar devam edecek olan atölyelerde resim, fotoğraf, spor, kamp ve nefes teknikleri temalı çalışmalar yapılacak. 7 ile 11 yaş arasındaki çocuklara sanat ve doğayla iç içe bir yaz vaat eden atölyelere, günlük 50 TL ücret karşılığında katılmak mümkün olacak. Atölyelerde neler var kısaca göz atalım…

cocuklar icin sanat

Resim Okulu: Resim yapmayı seven, resme ilgi duyan tüm çocuklar için, resim okulu açılacak. Yaz Okulu’nun ilk etkinliği olan Resim Okulu, çocukları desenle tanıştıracak, renk tonlarını keşfetmelerini sağlayarak ışık ve gölge çizmeyi öğretecek. Atölyelerin son günü kendi karma sergilerini açacak. Resim sanatının keşfinde, çocuklara Ressam Nihal Türk eşlik edecek.


Işık Oyunları: Bu yaz SSM’de çizim ve dijital fotoğraf aracılığıyla üretim yapacak çocuklar, ışıkla portre yaratacakları Photogram tekniğiyle de tanışacak. Picasso’nun vazgeçilmezlerinden biri olan ‘ışıkla boyama’ yöntemiyle fotoğraf üretecek öğrenciler, tüm bunları açacakları sergide aileleriyle paylaşacak.

Atölyede çocuklara, Sanat Eğitimcisi Elvan Ekren ve Medya Art Sanatçısı Volkan Kızıltunç yol gösterecek.

Nefes Al ve Yarat: Çocuklar, SSM’nin bahçesinde, çıplak ayakla toprağa basarak, manolyaların ve ıhlamurların altında uzanıp derin derin nefes alarak, eşsiz bir deneyim yaşayacak. Nefeslerinin ritmine eşlik ederek, hiç yapmadıkları türden resimler, hiç hayal etmedikleri tasarımlar yapacak. Bu deneyimde çocuklara Nefes Koçu ve Yaratıcı Yazma Eğitimcisi Ni-lay Yılmaz eşlik edecek.Hareket Et ve Yarat: Kış aylarında az hareket eden çocuklar, bu yaz temel hareket becerilerini, İstanbul Boğazı’nm eşsiz manzarası karşısında ve SSM’nin bir botanik bahçesi kadar zengin bitki örtüsünde kazanacak. Hareket ve sanat ilişkisini kuracakları eğlenceli deneyime, Fitness Koçu ve Yazar Orhan Tezişçi rehberlik edecek.

Müzede Kamp: Atölye kapsamında SSM’nin bahçesinde çadır kuracak çocuklar, kampa ait ritüelleri gerçekleştirecek ve takım oyunlarıyla farklı bir deneyimin içinde aktif rol alacak.

Doğaya Dönüş: SSM bu yaz ağacı tanımak, çiçekle arının ilişkisini takip etmek, tohuma yakından bakmak ve bir doğa gözlemcisi olmak isteyen çocukları ağırlayacak. Atölye çalışmasında onlara, bahçedeki bülbül, papağan, havuzdaki balık, kaplumbağa ve oradan geçmekte olan kedi arkadaşlık edecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu